کد خبر: 6481
تاریخ انتشار: شنبه 30 فروردين 1399 - 15:43
نوع مصوبه: تصویب نامه
تاریخ ابلاغ: 1399/01/26
شماره مصوبه: 57576/5614
هیئت وزیران آیین‌نامه اجرایی قانون تشکیل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، موضوع وظایف و‌ اختیارات هیئت های امنای منتخب مسئول نگهداری و اداره اماکن و ‌محوطه‌ های تاریخی و موزه‌ ها را اصلاح کرد.
اصلاح آیین‌نامه اجرایی قانون تشکیل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری
به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» هیئت وزیران در جلسه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ به پیشنهاد وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و به استناد ماده (۵) قانون تشکیل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری – مصوب ۱۳۸۲ – و ماده واحده قانون تشکیل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی – مصوب ۱۳۹۸- آیین‌نامه اجرایی ماده (۵) قانون تشکیل وزارت مذکور را تصویب کرد.

بر این اساس عنوان "وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی" در این آیین نامه، جایگزین عنوان "سازمان میراث فرهنگی و گردشگری" می شود.

ریاست هیئت امنا در موزه ملی و مجموعه های ملی، بر عهده وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قرار دارد و در مجموعه های استانی با معاون میراث فرهنگی وزارت یا نماینده تام‌الاختیار وزارت در امور هیئت امنا است.

بررسی و تصویب برنامه و بودجه سالانه، تعیین تعرفه‌های خدمات‌، بررسی و تصویب طرح‌های پژوهشی‌، اطلاع‌رسانی‌، معرفی مجموعه و ارائه خدمات فرهنگی و رفاهی به بازدیدکنندگان، جلب کمک و همکاری بخش‌های دولتی‌، عمومی و خصوصی‌، تصویب دستورالعمل‌های تعیین حقوق و دستمزد کارکنان و قراردادهای موقت و تعیین ‌میزان حق‌التحقیق‌، حق‌التدریس‌، حق‌الترجمه‌، حق‌التألیف و نظایر آن و ... از جمله وظایف و اختیارات هیئت امنا به شمار می رود.

منابع مالی برای نگهداری و اداره مجموعه‌های موضوع این آیین‌نامه که در اختیار هیئت امناء قرار می گیرد از طریق کمک مالی دولت، کمک‌ها و هدایای اشخاص حقیقی و حقوقی داخلی و خارجی، درآمدهای ناشی از فعالیت های اصلی و جنبی مجموعه‌ و هبه و وقف‌ تأمین می شود.

downlod

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف