کد خبر: 6428
تاریخ انتشار: يکشنبه 10 فروردين 1399 - 14:45
نوع مصوبه: تصویب نامه
تاریخ ابلاغ: 1399/01/06
شماره مصوبه: 57399/891
هیئت وزیران پیرو برخی مشکلات به وجود آمده در فرآیند تحویل کود اوره به اتحادیه تعاونی روستایی، تصویب‌نامه موضوع تعیین قیمت فروش کود اوره را اصلاح کرد.

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» هیئت وزیران در جلسه ۶ فروردین ۱۳۹۹ به پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی، مصوبه موضوع تعیین قیمت فروش کود اوره را اصلاح و عبارت  "یا اتحادیه تعاونی روستایی" را پس از عبارت "شرکت خدمات حمایتی کشاورزی" اضافه کرد.

مطابق مصوبه اصلاحی، قیمت فروش کود اوره در کیسه‌های ۵۰ کیلویی درب واحد تولیدی و تحویل به شرکت خدمات حمایتی کشاورزی یا اتحادیه تعاونی روستایی به مبلغ ۳۹۸ هزار و ۱۲۵ ریال تعیین می شود.

مسئولیت نظارت بر توزیع کودهای یادشده تا مصرف نهایی به عهده وزارت جهادکشاورزی (شرکت خدمات حمایتی کشاورزی یا اتحادیه تعاونی روستایی) می باشد.

گفتنی است، علاوه بر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی (از شرکت های تابعه این وزارت‌خانه)، بخشی از کود شیمیایی اوره از سوی اتحادیه تعاونی روستایی از شرکت های پتروشیمی تحویل گرفته شده و در بخش کشاورزی توزیع می گردد که این مهم به دلیل عدم ذکر نام اتحادیه مذکور در مصوبه مورد اشاره، شرکت های پتروشیمی از تحویل کود اوره به این اتحادیه خودداری می نمایند.

downlod

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف