کد خبر: ۶۳۷۲
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۸
کمیسیون های هیئت دولت >> لوایح >> نتیجه جلسه
در جلسه اصلی کمیسیون لوایح هیئت دولت که به ریاست وزیر دادگستری و با حضور دیگر اعضا برگزار شد، بررسی و تصویب تعدادی از پیشنهادات دستگاه‌های اجرایی در دستورکار قرار گرفت.

تصویب تعدادی از پیشنهادات دستگاه‌های اجرایی در کمیسیون لوایح

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» در این جلسه، مجموعه ای از پیشنهادات دستگاه های اجرایی پس از طی مراحل بررسی در کمیته های تخصصی و فرعی کمیسیون لوایح، مورد بررسی نهایی و تصویب قرار گرفت تا جهت اخذ تصمیم نهایی در دستور کار دولت قرار بگیرد.

 

تصویب واگذاری اراضی لازم برای ایجاد اردوگاه امدادی به جمعیت هلال احمر 

جمعیت هلال احمر برای ایجاد اردوگاه امدادی، متقاضی واگذاری حق استفاده از ۱۰ هزار مترمربع از اراضی یک پلاک ثبتی واقع در روستای تیدجان شهرستان خوانسار استان اصفهان شده که موضوع در کمیسیون، بررسی و با واگذاری ۳۰ ساله آن موافقت شد.

 

صدور مجوز فروش یک پلاک ثبتی در استان زنجان

معاونت حقوقی رئیس جمهور، درخواست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درخصوص صدور مجوز فروش یک واحد آپارتمان واقع در استان زنجان به منظور تکمیل طرح های تملک دارایی های آن استان را به دولت ارائه نموده که در کمیسیون، مطرح و تصویب شد.

 

تصویب فروش یک ملک برای تأمین اعتبار پرداخت پاداش پایان خدمت کارکنان وزارت اقتصاد

وزارت امور اقتصادی و دارایی به منظور تأمین اعتبارات لازم برای پرداخت پاداش پایان خدمت کارکنان خود، درخواست فروش یک پلاک ثبتی واقع در تهران را ارائه نموده که با توجه به فرسوده و مخروبه بودن ملک مذکور،‌ با فروش این ملک به منظور تأمین منابع مالی فوق موافقت شد.

 

صدور مجوز فروش یک پلاک ثبتی در استان ایلام 

در راستای اجرای ماده (۱۲) قانون تشکیل وزارت جهاد کشاورزی و با رعایت ماده (۱۱۵) قانون محاسبات عمومی کشور، وزارت مورد اشاره، درخواست فروش یک پلاک ثبتی واقع در استان ایلام را به دولت ارسال نموده که این درخواست مورد تصویب کمیسیون قرار گرفت.

 

تصویب موادی از لایحه ایجاد نهاد ملی حقوق بشر و شهروندی 

در ادامه روند بررسی لایحه ایجاد نهاد ملی حقوق بشر و شهروندی که به پیشنهاد معاونت حقوقی رئیس جمهور، تدوین و به دولت ارسال شده،‌ مواد ۵ تا ۱۱ متن پیشنهادی جدید، مورد بررسی و تصویب قرار گرفت و ادامه بررسی به جلسه بعد موکول شد.

 

گفتنی است، جلسه اصلی کمیسیون لوایح به ریاست علیرضا آوایی، وزیر دادگستری و با حضور لعیا جنیدی، معاون حقوقی رئیس جمهور، جمشید انصاری، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور، حسینعلی امیری، معاون امور مجلس رئیس جمهور، حسن مرادی، دبیر کمیسیون و دیگر نمایندگان وزارت‌خانه های جهاد کشاورزی، امور اقتصادی و دارایی، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، کشور و دادگستری، سازمان های جمعیت هلال احمر، برنامه و بودجه کشور و انرژی اتمی ایران، استانداری های اردبیل، زنجان و ایلام و شهرداری تهران روز شنبه ۷ دی ماه ۱۳۹۸ به میزبانی دفتر هیئت دولت نهاد ریاست جمهوری تشکیل شد.

 

 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: