کد خبر: ۶۳۲۹
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۸
نوع مصوبه : تصویب نامه
شماره مصوبه : ۵۴۴۷۹/۱۳۱۳۱۷
تاریخ ابلاغ : ۱۳۹۸/۱۰/۱۴
هیئت وزیران به منظور یکسان سازی مقررات استخدامی نیروهای مسلح و ایجاد وحدت رویه بین کارکنان خرید خدمت، آیین نامه اجرایی قانون استخدامی ارتش جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را اصلاح نمود.

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» هیئت وزیران در جلسه ۴ دی ۱۳۹۸ به پیشنهاد وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و تأیید ستاد مشترک ارتش و به استناد قوانین ارتش جمهوری اسلامی ایران و مقررات استخدامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و به منظور یکسان سازی مقررات استخدامی نیروهای مسلح و ایجاد وحدت رویه بین کارکنان خرید خدمت، آیین‌نامه اجرایی نحوه استفاده از خدمات اشخاص به صورت خرید خدمت توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را اصلاح کرد.

براساس این اصلاحیه، در پایان مدت قرارداد به کارکنان خرید خدمت معادل یک ماه آخرین حق الزحمه دریافتی (عوامل مبنای کسر کسور در همان سال) به عنوان پاداش پرداخت می شود. در هر حال پرداخت پاداش این ماده به نسبت خدمت تمام وقت آنان در همان سال خواهد بود.

هم‌چنین، کارکنان خرید خدمت تمام وقت در طول مدت قرارداد، حق تعهد استخدامی و اشتغال در سایر دستگاه های کشوری و لشکری ندارند.

گفتنی است در اصلاحیه جدید، برای رسیدگی به تخلفات انضباطی کارکنان خرید خدمت و نیز شکایت آنان در امور خدمتی، هیئت انضباطی متشکل از معاون یا جانشین نیروی انسانی (رئیس هیئت)، معاون بازرسی یا مدیر ذی‌ربط، نماینده عقیدتی سیاسی و یا نمایندگی ولی فقیه، نماینده حفاظت اطلاعات و مسئول مستقیم فرد خرید خدمت پیش‌بینی شده که این هیئت حسب مورد نسبت به ادامه همکاری آنان با اکثریت آرا تصمیم‌گیری می کند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون