کد خبر: ۶۳۲۷
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۸
نوع مصوبه : تصویب نامه
شماره مصوبه : ۵۷۱۲۴/۱۳۱۰۰۱
تاریخ ابلاغ : ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
معاون اول رئیس جمهور، اصلاحیه آیین نامه اجرایی «نحوه اجرای طرح‌های جدید، نیمه تمام، آماده و یا در حال بهره‌برداری دستگاه‌های اجرایی» را ابلاغ کرد.

آیین‌نامه نحوه اجرای طرح‌های جدید و نیمه تمام دستگاه‌های اجرایی اصلاح شد

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» هیئت وزیران در جلسه ۸ دی ۱۳۹۸ به منظور برطرف کردن محدودیت‌های ایجاد شده در آیین‌نامه اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور درخصوص «نحوه اجرای طرح‌های جدید، نیمه تمام، آماده و یا در حال بهره‌برداری دستگاه‌های اجرایی» و استفاده کامل از ظرفیت‌های این قانون و توان بخش خصوصی، آیین‌نامه مذکور را اصلاح کرد.

توسعه کمک های دولت به انواع حمایت ها از بخش خصوصی در اجرای طرح های عمرانی، افزایش اختیارات دولت در زمینه نحوه تخصیص کمک های موضوع این آیین‌نامه در فصول مختلف بودجه ای و مناطق و نیز توسعه دامنه طرح های مشمول آن، از اهداف این تصمیم به شمار می رود.

گفتنی است، مطابق قانون بودجه سال ۱۳۹۸ دستگاه های اجرایی مکلفند از محل منابع بودجه کل کشور و دارایی‌ های خود، تمهیدات لازم را برای اجرای طرح‌ های جدید، نیمه ‌تمام و آماده ‌بهره ‌برداری و یا در حال بهره ‌برداری از طریق انعقاد قرارداد واگذاری و یا مشارکت با بخش های خصوصی، تعاونی و شهرداری‌ها و دهیاری ها با اولویت بخش‌های خصوصی و تعاونی فراهم کنند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون