کد خبر: ۶۳۲۶
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۸
نوع مصوبه : تصویب نامه
شماره مصوبه : ۵۶۷۵۵/۱۳۰۹۷۳
تاریخ ابلاغ : ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
هیئت وزیران به منظور حمایت از مرزنشینان و فعالیت بازارچه‌ها و اسکله‌های مرزی و جلوگیری از پدیده قاچاق، تصویب‌نامه کالا‌های قابل ورود مرزنشینان را اصلاح کرد.

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» هیئت وزیران در جلسه ۴ دی ۱۳۹۸ به پیشنهاد مشترک وزارت‌خانه های صمت و کشور و به منظور حمایت از مرزنشینان و فعالیت بازارچه ها و اسکله های مرزی و جلوگیری از پدیده قاچاق، مصوبه موضوع کالاهای قابل ورود مرزنشینان را اصلاح کرد.

مطابق این اصلاحیه، واردات کالاهای قابل ورود به بازارچه های موقت مرزی، منوط به ثبت آماری (به جای ثبت سفارش) و تأیید منشاء ارز از سوی بانک مرکزی و با رعایت استانداردها و ضوابط دستگاه های ذی‌ربط و مقررات بهداشتی و قرنطیه ای مجاز است.

هم‌چنین، تعیین نوع و میزان اقلام قابل ورود با رویه مرزنشین مشمول تسهیلات مبادلات بازارچه های مرزی، ملوانان و کارکنان شناورهای زیر ۵۰۰ تن ظرفیت مرزنشینان و شرکت های تعاونی آن ها به کارگروه قانون ساماندهی مبادلات مرزی، تفویض و درصورت تأیید کارگروه مذکور، از سوی وزارت صمت ابلاغ می شود.

افزون بر این واردات مواد اولیه و قطعات یدکی و ملزومات تولید قابل ورود توسط مرزنشینان با تأیید وزارت صمت و با هماهنگی بانک مرکزی مجاز است. این وزارت موظف است اطلاعات مربوط به واردات موضوع این تصویب نامه را به گمرک ارسال کند.

هم‌چنین، کالاهای وارداتی از بازارچه های مرزی رسمی غرب کشور مشمول میزان ۱۰ درصد تخفیف سود بازرگانی می شوند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون