کد خبر: 6321
تاریخ انتشار: يکشنبه 4 اسفند 1398 - 10:19
کمیسیون های هیئت دولت >> فرهنگی >> نتیجه جلسه
جلسه کمیسیون فرهنگی دولت به منظور بررسی پیشنهاد وزارت کشور در خصوص آیین نامه اجرایی موضوع انضباط اجتماعی و ایمنی راه ها برگزار و آیین نامه مذکور به تصویب اعضای کمیسیون رسید.

آیین نامه انضباط اجتماعی و ایمنی راه‌ها در کمیسیون فرهنگی تصویب شد

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» دکتر طالبی، دبیر کمیسیون فرهنگی دولت با اشاره به خلاصه ای از روند بررسی پیشنهاد یاد شده در دبیرخانه کمیسیون فرهنگی اظهارداشت: این پیشنهاد پس از ارجاع به کمیسیون فرهنگی دولت در دو نوبت به دستگاه پیشنهاد دهنده جهت اصلاحات اساسی برگردانده شده است و در نهایت متن اصلاح شده نوبت سوم در جلسات کمیسیون تخصصی با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی ذی ربط و بخش خصوصی و اساتید دانشگاه در هفت جلسه مورد بررسی قرار گرفته است.

وی افزود: قانون احکام دائمی مقرر کرده است تا انضباط اجتماعی و ایمنی در راه های کشور از طریق ملزم سازی دستگاه ها برای فرهنگ سازی در این زمینه تأمین و ارتقاء یابد و نگارش آیین نامه نیز تا اندازه زیادی در جهت تحقق این دغدغه بوده است.

در ادامه دکتر صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس کمیسیون فرهنگی دولت با اشاره به کلیات پیشنهاد گفت: با توجه به لزوم همگرایی در مقررات کشور، ماده (۱) ابلاغیه پیشنهادی که به تعاریف اختصاص دارد بازبینی شود و از تعاریف رسمی اسناد بالادستی و با ارجاع به این اسناد استفاده شود تا متن وحدت رویه بیشتری با سایر مقررات کشور داشته باشد.

در ادامه جلسه، مواد این آیین نامه بررسی و در نهایت به تصویب اعضا رسید.

گفتنی است، جلسه اصلی کمیسیون فرهنگی به ریاست صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیری طالبی، و با حضور مونسان، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، و نمایندگان معاونت حقوقی رئیس جمهور، وزارت کشور، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی و رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی و نمایندگانی از سازمان هلال احمر برگزار شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: