کد خبر: ۶۲۶۷
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۸
کمیسیون های هیئت دولت >> لوایح >> نتیجه جلسه
در جلسه اصلی کمیسیون لوایح هیئت دولت که به ریاست وزیر دادگستری برگزار شد، ادامه بررسی دو لایحه پیشنهادی معاونت حقوقی رئیس جمهور و قوه قضائیه در دستور کار قرار گرفت.

بررسی لایحه «ایجاد نهاد ملی حقوق بشر و شهروندی» ادامه یافت

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» در این جلسه،‌ بررسی و تصویب تعدادی از مواد لوایح «ایجاد نهاد ملی حقوق بشر و شهروندی» و «ثبت شرکت ها و مؤسسات غیرتجاری» که به ترتیب از سوی معاونت حقوقی رئیس جمهور و قوه قضائیه به دولت ارائه شده است، ادامه یافت.

 

تصویب موادی از لایحه «ایجاد نهاد ملی حقوق بشر و شهروندی»

در ادامه روند بررسی لایحه «ایجاد نهاد ملی حقوق بشر و شهروندی» که با همکاری اساتید برجسته و اعضای شورای علمی معاونت حقوقی رئیس جمهور و با انجام مطالعات تطبیقی و تجربیات سایر کشورها تدوین و به دولت ارائه شده، برخی از مواد پیشنهادی جدید این معاونت، مورد بررسی و تصویب قرار گرفت و ادامه روند مطالعه به جلسه بعد موکول شد.

 

پایان بررسی کمیسیونی لایحه «ثبت شرکت ها و مؤسسات غیرتجاری»

در پنجمین جلسه بررسی لایحه «ثبت شرکت ها و مؤسسات غیرتجاری» که مشتمل بر ۴۸ ماده و چهار تبصره و در اجرای بند دوم اصل ۱۵۸ قانون اساسی به دولت ارسال شده، مواد باقیمانده از این لایحه، بررسی و با اصلاحاتی به تصویب رسید.

 

گفتنی است، جلسه اصلی کمیسیون لوایح هیئت دولت به ریاست علیرضا آوایی،‌ وزیر دادگستری و با حضور لعیا جنیدی، معاون حقوقی رئیس جمهور، جمشید انصاری، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور، حسینعلی امیری،‌ معاون امور مجلس رئیس جمهور، پیروز حناچی، شهردار تهران،‌ حسام الدین آشنا، معاون فرهنگی رئیس جمهور و رئیس مرکز بررسی استراتژیک ریاست جمهوری،‌ حسن مرادی،‌ دبیر کمیسیون و دیگر نمایندگان وزارت‌خانه های امور اقتصادی و دارایی، دادگستری، کشور و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان های ثبت اسناد و املاک کشور،‌ بازرسی کل کشور، حفاظت محیط زیست و برنامه و بودجه کشور، روز شنبه ۲۳ آذر ماه ۱۳۹۸ به میزبانی دفتر هیئت دولت نهاد ریاست جمهوری تشکیل شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: