کد خبر: ۶۲۶۲
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۸
کد پیشنهاد : ۵۷۲۶۷
تاریخ ثبت پیشنهاد : ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
پیشنهاد اصلاح موادی از آیین‌نامه اجرایی قانون «سازماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن» از سوی وزارت راه و شهرسازی در دستور کار کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست هیئت دولت قرار گرفته است.

بررسی اصلاح آیین‌نامه قانون «ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن» در دولت

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» برنامه‌ریزی برای تأمین مسکن آحاد جامعه و تحقق اهداف و برنامه های این بخش به ویژه تأمین مسکن کم درآمدها، از جمله مهمترین مسائل امروز کشور به شمار می رود. در این بین، استفاده حداکثری از ظرفیت زمین، از جمله رویکردهایی است که در تدوین برنامه های اجرایی این حوزه، مدنظر قرار گرفته است.

در این راستا از جمله مواردی که از سال های گذشته مورد توجه سیاست‌گذاران قرار داشته موضوع استیجار و حمایت از تولید و عرضه مسکن اجاره ای بوده است که به عنوان یکی از برنامه های وزارت راه و شهرسازی نیز در دست مطالعه و بررسی قرار دارد.

در اجرای این برنامه و نیز تحقق سایر برنامه های حمایتی بخش مسکن، وزارت راه استفاده حداکثری از امکانات در اختیار به ویژه در سیاست های عرضه زمین را مدنظر قرار داده است.

بنابراین با توجه به موارد فوق و نیز ضرورت اصلاح آیین‌نامه اجرایی قانون «سازماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن» وزارت راه پیشنهاد اصلاح موادی از این آیین‌نامه را به دولت ارائه کرده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون