کد خبر: ۶۲۵۸
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۸
کد پیشنهاد : ۵۷۲۶۴
تاریخ ثبت پیشنهاد : ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
با هدف حمایت از کالای ایرانی و رفع مشکلات تامین نقدینگی بنگاه‌های تولیدی، معاونت هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معان اول رئیس جمهور پیشنهاد کرده است تا تسهیلات سرمایه در گردش به ۱۵۰درصد فروش افزایش یابد.

بررسی پیشنهاد افزایش تسهیلات سرمایه در گردش به ۱۵۰درصد فروش

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» با توجه به تغییرات چشمگیر نرخ ارز و افزایش قیمت مواد اولیه، محاسبه و پرداخت سرمایه در گردش براساس ۷۰ درصد فروش صورت‌های مالی حسابرسی شده (طبق حکم ماده ۶ تصویب نامه شماره ۲۱۱۸۴۹/ت۳۹۳۹۹هـ مورخ ۲۶ اسفند ۱۳۸۶ هیات وزیران) باعث می گردد که علی رغم وجود توجیه قطعی و پذیرش موضوع توسط سیستم بانکی، امکان پرداخت سرمایه در گردش، براساس نیاز واقعی تولیدکنندگان فراهم نگردد.

در جلسات دبیرخانه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، نمایندگان بانک مرکزی موافقت این بانک با افزایش تسهیلات سرمایه در گردش به ۱۵۰ درصد فروش واحدهای تولیدی را اعلام کرده اند اما به دلیل ماده ۶ تصویب نامه رعایت شاخص های مالی در اعطای سرمایه در گردش به اشخاص حقیقی و حقوقی توسط بانک های دولتی، این امر عملیاتی نشده است.

بنابراین معاونت هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معان اول رئیس جمهور درخواست کرده است با اصلاح تصویب نامه هیئت وزیران، تسهیلات سرمایه در گردش به ۱۵۰ درصد فروش کالا یا خدمات برمبنای صورت های مالی حسابرسی شده یا اظهارنامه مالیاتی افزایش یابد.

گفتنی است، این پیشنهاد در حال بررسی در کمیسیون اقتصاد هیئت دولت است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون