کد خبر: ۶۲۵۰
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۸
کمیسیون های هیئت دولت >> فرهنگی >> نتیجه جلسه
در جلسه اصلی کمیسیون فرهنگی ضمن بررسی پژوهش "طراحی الگوی سنجش اثربخشی فعالیت های فرهنگی و قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه و پیاده سازی آن در بقاع منتخب" بررسی آیین نامه چگونگی هزینه کرد وجوه حاصل از حق التولیه، حق النظاره و هدایای مستقل و جدول میزان حق الزحمه امین و یا هیأت امنای اماکن مذهبی در سال ۱۳۹۸ به جلسه آتی کمیسیون موکول شد.

گزارش پژوهشی اثربخشی فعالیت های فرهنگی و قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه بررسی شد

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» جلسه کمیسیون اصلی فرهنگی هیئت دولت به منظور بررسی پیشنهاد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با عنوان "آیین نامه چگونگی هزینه کرد وجوه حاصل از حق التولیه، حق النظاره و هدایای مستقل و جدول میزان حق الزحمه امین و یا هیأت امنای اماکن مذهبی در سال ۱۳۹۸" که به صورت سالانه جهت تصویب به هیئت وزیران ارائه می گردد، تشکیل شد.

براساس آیین نامه مصوب سال گذشته "چگونگی هزینه کرد وجوه حاصل از حق التولیه، حق النظاره و هدایای مستقل و جدول میزان حق الزحمه امین و یا هیأت امنای اماکن مذهبی در سال ۱۳۹۷" سازمان اوقاف و امور خیریه مکلف به انجام پژوهش اثرسنجی برنامه اجرایی مرتبط با آیین نامه فوق الذکر شده است.

بر همین اساس، در این جلسه پژوهش "طراحی الگوی سنجش اثربخشی فعالیت های فرهنگی و قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه و پیاده سازی آن در بقاع منتخب (سه بقعه)" توسط این سازمان ارائه گردید. 

صالحی، رئیس کمیسیون فرهنگی دولت و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از ارائه گزارش پژوهشی سازمان اوقاف وامور خیریه اظهار نمود: انجام پژوهش اثرسنجی در خصوص این مصوبه هیئت وزیران، یکی از تجارب موفق در زمینه پژوهش های اثرسنجی سیاستی است که می بایست به استقبال آن برویم و پیشنهاد ما این است که مدل و روش شناسی انجام این پژوهش با سایر دستگاه های فرهنگی کشور توسط دبیرخانه کمیسیون فرهنگی دولت به اشتراک گذاشته شود تا منجر به تقویت سیاستگذاری مبتنی بر پژوهش در سایر دستگاه های فرهنگی کشور شود.

هم‌چنین، بررسی آیین نامه چگونگی هزینه کرد وجوه حاصل از حق التولیه، حق النظاره و هدایای مستقل و جدول میزان حق الزحمه امین و یا هیأت امنای اماکن مذهبی در سال ۱۳۹۸ به جلسه آتی کمیسیون موکول شد.

لازم به ذکر است، جلسه اصلی کمیسیون فرهنگی روز یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ در محل دائمی جلسات کمیسیون با حضور  صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان رئیس جلسه، دکتر غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان، حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش، و با حضور روسای سازمان‌های اسناد و کتابخانه ملی و اوقاف و امور خیریه برگزار شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: