کد خبر: 6249
تاریخ انتشار: چهارشنبه 16 بهمن 1398 - 16:39
کمیسیون های هیئت دولت >> فرهنگی >> نتیجه جلسه
با پایان بررسی سند راهبردی توسعه گردشگری در جلسات متعدد کمیسیون فرهنگی هیئت دولت و تصویب آن توسط اعضای کمیسیون، این پیشنهاد آماده طرح در هیئت وزیران است.

سند راهبردی توسعه گردشگری آماده طرح در دولت

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» جلسه کمیسیون فرهنگی دولت به منظور ادامه بررسی پیشنهاد وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با عنوان "سند راهبردی توسعه گردشگری" و بررسی پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی با عنوان "لغو تصویبنامه موضوع تکلیف دستگاه­های اجرایی برای تسریع در ایجاد و بهره برداری از واحدهای خدماتی و سرویس­های بهداشتی بین راهی" در محل دائمی جلسات این کمیسیون و با حضور اعضا و جمعی از دیگر مدیران دستگاه های اجرایی برگزار گردید.

آغاز جلسه، به دامه بررسی سند راهبردی توسعه گردشگری اختصاص داشت که تعدادی از احکام آن از جمله احکام مربوط به وزارت راه و شهرسازی، سازمان اسناد و کتابخانه ملی و الزامات اجرایی سند از جمله موارد مراعا در سند بود که بررسی آنها در این جلسه به اتمام رسید.

در ادامه، پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی در خصوص لغو تصویبنامه "تکلیف دستگاه های اجرایی برای تسریع در ایجاد و بهره برداری از واحد های خدماتی و سرویس های بهداشتی بین راهی" مورد بررسی اعضا قرار گرفت.

براساس نظر وزیر راه و شهرسازی این تصویبنامه سبب اختلالاتی در حوزه فعالیت وزرات راه و شهرسازی در جاده های کشور گردیده است و از همین رو این وزارتخانه لغو آن را هیئت وزیران درخواست نموده است.

پس از تبیین جوانب پیشنهاد توسط وزیر راه و شهرسازی، کمیسیون وارد بحث و بررسی نظرات وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی (به عنوان مجری اصلی مصوبه مذکور) شد. در پایان مقرر شد تا دستگاه پیشنهاد دهنده متن ابلاغیه پیشنهادی خود را با هدف اصلاح تصویبنامه مذکور مورد نظر بازبینی قرار دهد.

گفتنی است، جلسه اصلی کمیسیون فرهنگی روز یکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ با حضور صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش، سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان، اسلامی، وزیر راه و شهرسازی و  بروجردی، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی و نمایندگان وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و معاونت حقوقی رئیس جمهور برگزار شد.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف