کد خبر: ۶۲۴۳
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۸
نوع مصوبه : تصویب نامه
شماره مصوبه : ۵۶۵۲۶/۱۲۰۴۵۰
تاریخ ابلاغ : ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
هیئت دولت ایجاد دهستان درگس، بخش باهوکلات و شهرستان دشتیاری و تغییر مرکز دهستان باهوکلات در استان سیستان و بلوچستان را به تصویب رساند.

تصویب ایجاد یک دهستان، بخش و شهرستان در سیستان و بلوچستان

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» هیئت وزیران در جلسه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ به پیشنهاد وزارت کشور و به استناد قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری، با تغییر مرکز دهستان باهوکلات بخش دشتیاری شهرستان چابهار استان سیستان و بلوچستان به روستای تمپک بازار موافقت کرد.

هم‌چنین، بر اساس این تصمیم دهستان درگس از ترکیب روستاها، مزرعه ‏ها و مکان ‏های درگز، ریکوکش، سیدآباد، جفربیت بالا، جفربیت پایین، غریب‏ آباد، قاسم ‏آباد، کرودل، کرودل بالا، کهیریرز، کهیریرز رضایی، گرمبیت بالا، گرمبیت پایین، کهنان کش بالا، کهنانی کش و گزمنزل در بخش دشتیاری، ایجاد و روستای درگز به عنوان مرکز این دهستان درگس تعیین می ‏شود.

افزون بر این، بخش باهوکلات از ترکیب دهستان های باهوکلات و درگس در شهرستان چابهار، ایجاد و روستای باهوکلات به عنوان ‏مرکز این بخش تعیین می‌شود.

هم‌چنین، شهرستان دشتیاری از ترکیب بخش‏ های مرکزی (شامل دهستان ‏های نگور و سندمیرثوبان) و باهوکلات، ایجاد و شهر نگور به عنوان مرکز بخش مرکزی این شهرستان تعیین می‌شود. هم‌چنین، شهر نگور به عنوان مرکز شهرستان دشتیاری مشخص می ‏شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون