کد خبر: 6213
تاریخ انتشار: چهارشنبه 16 بهمن 1398 - 10:38
تاریخ پیشنهاد: 1398/10/24
تاریخ ثبت پیشنهاد: 1398/11/01
کد پیشنهاد: 57402
وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به منظور ایجاد موزه منطقه‌ای شمال، پایگاه گردشگری و باستان‌شناسی خزر، نمایشگاه صنایع‌دستی و موزه تاریخ طبیعی، درخواست واگذاری ۲۵۱۱۰/۲۸ مترمربع از اراضی هشت هکتاری در اختیار نهاد ریاست جمهوری واقع در شهرستان رامسر استان مازندران به این وزارت خانه را به هیئت دولت ارائه نموده است.

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» استان مازندران به لحاظ برخورداری از موهبت های طبیعی، فرهنگی، تاریخی، زیرساخت ها و دسترسی های مناسب، همواره مورد توجه گردشگران قرار داشته است. در همین راستا شهرستان رامسر نیز با توجه به جاذبه های فرهنگی و گردشگری، دارای شرایط منحصر به فردی است که از شهرت جهانی نیز برخوردار است.

در همین راستا و به منظور تحقق گسترش فضاهای فرهنگی و گردشگری این شهرستان، هیئت دولت نسبت به واگذاری اراضی هشت هکتاری جهاد کشاورزی (منابع طبیعی) جهت ایجاد موزه منطقه ای شمال، دفتر کنوانسیون بین‌المللی تالار بهار پایگاه گردشگری و باستان شناسی، موزه تاریخ طبیعی و  نمایشگاه صنایع دستی به سازمان های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری وقت و حفاظت محیط زیست اقدام کرد.

افزون بر این، با موافقت دولت حق بهره‌برداری از ۷۲۱۸۲ مترمربع از اراضی موصوف جهت ساخت مجموعه اجلاس رامسر به نهاد ریاست جمهوری و ۲۵۸۷ مترمربع از اراضی یادشده به منظور احداث ساختمان اداری کنوانسیون بین‌المللی تالاب ها به سازمان حفاظت محیط زیست واگذار شد.

در ادامه با منتفی شدن موضوع ساخت مجموعه اجلاس رامسر، اراضی موردنظر برای تأمین نیازهای آینده منطقه در اختیار نهاد ریاست جمهوری قرار گرفت.

در حال حاضر با توجه به ضرورت و نیاز استان مازندران به زیرساخت های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به منظور ایجاد موزه منطقه ای شمال، پایگاه گردشگری و باستان‌شناسی خزر، نمایشگاه صنایع‌دستی و موزه تاریخ طبیعی، درخواست واگذاری ۲۵۱۱۰/۲۸ مترمربع از اراضی هشت هکتاری در اختیار نهاد ریاست جمهوری به این وزارت خانه را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب به هیئت دولت ارائه نموده است.  

گفتنی است، این درخواست مراحل بررسی خود را در کمیسیون لوایح هیئت دولت طی می کند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: