کد خبر: ۶۱۰۵
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۸
نوع مصوبه : تصویب نامه
شماره مصوبه : ۵۶۹۱۴/۱۰۵۵۶۹
تاریخ ابلاغ : ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
با تصمیم دولت و با هدف تأمین امنیت شغلی شاغلان مشاغل فرهنگی و هنری و رسانه‌ای و تسهیل فعالیت صنفی و حرفه‌ای در این حوزه، تأسیس انجمن صنفی سراسری توسط پدیدآورندگان آثار فرهنگی و هنری و شاغلان بخش فرهنگ و هنر و رسانه مجاز برشمرده شد.

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» هیئت وزیران در جلسه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ به پیشنهاد مشترک وزارت خانه های فرهنگ و ارشاد اسلامی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی و به منظور تأمین امنیت شغلی شاغلان مشاغل فرهنگی و هنری و رسانه ای و تسهیل فعالیت صنفی و حرفه ای در این حوزه، با تأسیس انجمن صنفی سراسری از سوی پدیدآورندگان آثار فرهنگی و هنری و شاغلان بخش فرهنگ و هنر و رسانه موافقت کرد.

حمایت از حقوق پدید آورندگان آثار فرهنگی، هنری و امنیت شغلی اصحاب فرهنگ و هنر و مطبوعات و قلم، صدا و سیما و رسانه، بسترسازی برای حضور بین المللی در عرصه های فرهنگی، هنری و تنظیم مناسبات و روابط میان اشخاص حقیقی و حقوقی مرتبط با امور فرهنگی و هنری، از دیگر اهداف اخذ این تصمیم است.

بر اساس این تصمیم، کلیه متقاضیان تأسیس انجمن فوق می بایست درخواست خود را به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارائه نمایند.

گفتنی است، دستورالعمل چگونگی تشکیل جلسات، تصمیم‌گیری، ابلاغ مصوبات و سایر امور و هم‌چنین ضوابط مربوط به نحوه تأسیس، چگونگی نظارت و نحوه فعالیت تشکل های موضوع این مصوبه (اعم از کانون ها، خانه ها و انجمن ها) و تأسیس کانون فراگیر و تعریف و تشخیص مفاهیم مندرج در این تصویب‌نامه پس از تصویب در کمیسیونی به همین منظور، با امضای وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابلاغ می‌شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون