کد خبر: ۶۰۰۴
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸
نوع مصوبه : تصویب نامه کمیسیونی (اصل 138)
شماره مصوبه : ۵۶۵۴۸/۹۵۹۸۲
تاریخ ابلاغ : ۱۳۹۸/۰۷/۳۰
وزیران عضو کمیسیون لوایح با واگذاری سه ساله حق استفاده از اماکن ورزشی واقع در استان مرکزی به هیئت ‏های ورزشی موردنظر جهت استفاده همگانی موافقت کردند.

صدور مجوز واگذاری حق استفاده از اماکن ورزشی استان مرکزی به هیئت ‏های ورزشی

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» وزیران عضو کمیسیون لوایح در جلسه ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ به پیشنهاد وزارت ورزش و جوانان و به استناد قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، با واگذاری سه ساله حق استفاده از اماکن ورزشی واقع در استان مرکزی به هیئت ‏های ورزشی موردنظر جهت استفاده همگانی موافقت کردند.

بر این اساس، واگذاری یادشده صرفاً راجع به حق استفاده از املاک مذکور است و نوسازی و ایجاد تأسیسات و ساخت بنا مجوزی برای مالکیت هیئت ‏های یادشده، ایجاد نمی ‏نماید.

هم‌چنین، تمدید حق استفاده یادشده برای دوره ‏های بعد، منوط به تصویب هیئت وزیران خواهد بود و پس از پایان دوره تعیین‌شده، املاک مذکور به وزارت ورزش و جوانان تحویل خواهد شد و این هیئت ‏ها هیچ حقی نسبت به آن ها نداشته و نخواهند داشت.

ضمن اینکه نظارت بر تداوم فعالیت هیئت‏ های مذکور طبق اهداف و وظایف مقرر بر عهده  وزارت ورزش است. در صورت تغییر اهداف و موضوع فعالیت یا توقف عملکرد هیئت‏ های مذکور، حق استفاده مزبور ساقط می‏ شود.

هم‌چنین، هزینه ‏های جاری نگهداری و بهره‌‏برداری از املاک مذکور بر عهده هیئت ‏های یادشده، است.

افزون بر این، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، حق استفاده موضوع این تصویب‏‌نامه را با درج شرایط فوق، در پرونده ثبتی مربوط منعکس و مراتب را برای تسجیل به اداره کل اموال دولتی و اوراق بهادار وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام نماید.

خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون