کد خبر: ۶۰۰۳
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸
نوع مصوبه : تصویب نامه کمیسیونی (اصل 138)
شماره مصوبه : ۵۶۵۴۸/۹۵۹۶۶
تاریخ ابلاغ : ۱۳۹۸/۰۷/۳۰
با تصمیم وزیران عضو کمیسیون لوایح، حق استفاده از اماکن ورزشی واقع در استان ایلام جهت استفاده همگانی به مدت سه سال به هیئت‏ های ورزشی موردنظر واگذار می‌شود.

تصویب واگذاری حق استفاده از اماکن ورزشی ایلام به هیئت‏ های ورزشی

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» وزیران عضو کمیسیون لوایح در جلسه ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ به پیشنهاد وزارت ورزش و جوانان و به استناد قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، با واگذاری سه ساله حق استفاده از اماکن ورزشی واقع در استان ایلام به هیئت‏ های ورزشی موردنظر جهت استفاده همگانی موافقت کردند.

بر اساس این تصمیم، واگذاری یادشده صرفاً راجع به حق استفاده از املاک مذکور است و نوسازی و ایجاد تأسیسات و ساخت بنا مجوزی برای مالکیت هیئت‏ های یادشده، ایجاد نمی ‏نماید.

هم‌چنین، تمدید حق استفاده یادشده برای دوره ‏های بعد، منوط به تصویب هیئت وزیران خواهد بود و پس از پایان دوره تعیین شده املاک مذکور به وزارت ورزش تحویل خواهد شد و هیئت‏ های یادشده، هیچ حقی نسبت به آن ها نداشته و نخواهند داشت.

افزون بر این، نظارت بر تداوم فعالیت هیئت‏ های مذکور طبق اهداف و وظایف مقرر بر عهده این وزارت است، در صورت تغییر اهداف و موضوع فعالیت یا توقف عملکرد این هیئت‏ ها، حق استفاده مزبور ساقط می ‏شود.

ضمن اینکه، هزینه‏ های جاری نگهداری و بهره‌‏برداری از املاک مذکور بر عهده هیئت ‏های یادشده، است.

گفتنی است، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، حق استفاده موضوع این تصویب‌‏نامه را با درج شرایط فوق، در پرونده ثبتی مربوط منعکس و مراتب را برای تسجیل به اداره کل اموال دولتی و اوراق بهادار وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام نماید.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون