کد خبر: ۵۹۹۹
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸
نوع مصوبه : تصویب نامه کمیسیونی (اصل 138)
شماره مصوبه : ۵۶۵۴۸/۹۵۷۸۱
تاریخ ابلاغ : ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
وزیران عضو کمیسیون لوایح با واگذاری سه ساله حق استفاده از اماکن ورزشی استان قم به هیئت‏ های ورزشی موردنظر جهت استفاده همگانی موافقت کردند.

حق استفاده از اماکن ورزشی استان قم به هیئت‏ های ورزشی واگذار می‌شود

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» وزیران عضو کمیسیون لوایح در جلسه ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ به پیشنهاد وزارت ورزش و جوانان و به استناد قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، با واگذاری سه ساله حق استفاده از اماکن ورزشی واقع در استان قم به هیئت ‏های ورزشی موردنظر جهت استفاده همگانی موافقت کردند.

بر این اساس، واگذاری یادشده صرفاً راجع به حق استفاده از املاک مذکور است و نوسازی و ایجاد تأسیسات و ساخت بنا مجوزی برای مالکیت هیئت‏ های یادشده، ایجاد نمی‏ نماید.

هم‌چنین، تمدید حق استفاده یادشده برای دوره‏ های بعد، منوط به تصویب هیئت وزیران خواهد بود و پس از پایان دوره تعیین‌شده، املاک مذکور به وزارت ورزش و جوانان تحویل خواهد شد و این هیئت‏ ها هیچ حقی نسبت به آن ها نداشته و نخواهند داشت.

ضمن اینکه نظارت بر تداوم فعالیت هیئت‏ های مذکور طبق اهداف و وظایف مقرر بر عهده وزارت ورزش است. در صورت تغییر اهداف و موضوع فعالیت یا توقف عملکرد هیئت‏ های مذکور، حق استفاده مزبور ساقط می ‏شود.

هم‌چنین، هزینه‏ های جاری نگهداری و بهره‏‌برداری از املاک مذکور بر عهده هیئت‏ های یادشده، است.

افزون بر این، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، حق استفاده موضوع این تصویب‌‏نامه را با درج شرایط فوق، در پرونده ثبتی مربوط منعکس و مراتب را برای تسجیل به اداره کل اموال دولتی و اوراق بهادار وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام نماید.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون