کد خبر: 5979
تاریخ انتشار: دوشنبه 25 آذر 1398 - 16:29
تاریخ پیشنهاد: 1398/09/06
کد پیشنهاد: 57241
سازمان برنامه و بودجه کشور «آیین نامه اجرایی جزء (۵) بند (ب) ماده (۷۰) قانون برنامه ششم توسعه کشور، موضوع پوشش بیمه سلامت برای افراد خارجی مقیم در کشور» را برای بررسی و تصویب در هیئت وزیران ارسال نموده است.

پیشنهاد آیین نامه اجرایی قانون برنامه ششم توسعه در خصوص پوشش بیمه سلامت افراد خارجی مقیم در کشور

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» پیشنهاد مشترک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت کشور و سازمان برنامه و بودجه کشور و به استناد جزء (۵) بند (ب) ماده (۷۰) قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، آیین نامه اجرایی جزء و بند یادشده در حال بررسی در کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیئت دولت است. 

در صورت تصویب این آیین نامه، کلیه اتباع خارجی مقیم به استثنای آن دسته از اتباع خارجی که دارای بیمه پایه درمان از صندوقها و سازمانهای بیمه گر هستند، مشمول این آیین نامه می باشند.

هم‌چنین، وزارت کشور موظف است پس از تصویب و ابلاغ این آیین نامه، با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه نسبت به تدوین ساز و کار مناسب جهت اطلاع رسانی در راستای افزایش سطح آگاهی مشمولین پوشش بیمه و مزایای آن اقدام نماید. 

در صورت تصویب، مشمولین این آیین نامه موظف خواهند بود، هنگام دریافت یا تمدید مجوز اقامت، تأییدیه سازمان بیمه سلامت ایران برای بیمه اخذ و ارائه نمایند.

downlod

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف