کد خبر: ۵۹۲۵
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۸
نظام رتبه بندی معلمان در جلسه اصلی کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیئت دولت مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با اعمال اصلاحاتی به تصویب رسید.

پایان بررسی نظام رتبه بندی معلمان در کمیسیون اجتماعی دولت

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» کمیسیون امور اجتماعی هیئت دولت در ادامه بررسی نظام رتبه بندی معلمان، ضمن اعمال اصلاحات مورد نظر اعضای کمیسیون، کلیات آن را تصویب نمود.

هم‌چنین، مقرر شد وزارت آموزش و پرورش جهت تکمیل برخی مواد نظام رتبه بندی، متون تکمیلی خود را ارائه نماید و پس از نهایی شدن و اعمال در متن، در هیئت وزیران طرح گردد.

 

تصویب آیین نامه اجرایی در خصوص تعیین شاخص های مناطق غیربرخوردار از اشتغال

در ادامه این جلسه، آیین نامه اجرایی جزء (۱) بند (ه) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور در خصوص تعیین شاخص‌های مناطق غیربرخوردار از اشتغال با اعمال اصلاحات به تصویب اعضای کمیسیون رسید.
گفتنی است، براساس این جزء «شاخص‌های مناطق و شهرستان‌های غیربرخوردار از اشتغال، موضوع این جزء با پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور به تصویب هیئت وزیران می‌رسد.»

به موجب جزء اخیر الذکر، هیئت وزیران مکلف به صدور مصوبه در باب تعیین شاخص های مناطق و شهرستان‌های غیربرخوردار از اشتغال بوده و حکم مشابه در قانون بودجه سال گذشته نیز وجود داشته است.

سازمان برنامه و بودجه کشور با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی متن پیشنهادی آیین نامه یادشده را ارایه نموده و با اعمال اصلاحاتی در کمیسیون تصویب شد.

 

بازگشت لایحه تاسیس سازمان کارآفرینان به وزارت تعاون

با تصمیم اعضای کمیسیون امور اجتماعی، لایحه تاسیس سازمان کارآفرینان به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعاده شد.

گفتنی است، با توجه به اینکه مطابق تبصره ماده (۱۱۵) قانون مدیریت خدمات کشوری- مصوب ۱۳۸۶- ایجاد هرگونه دستگاه‌های اجرایی جدید بر اساس پیشنهاد دستگاه‌های ذی ربط، موکول به تایید شورای عالی اداری و تصویب هیئت وزیران و مجلس شورای اسلامی است. لذا پیشنهاد مذکور به آن وزارت اعاده شد تا مراتب با طی فرآیند قانونی مربوط ارایه شود.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: