کد خبر: ۵۸۷۸
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۸
نوع مصوبه : تصویب نامه
شماره مصوبه : ۵۶۹۶۵/۸۳۰۰۴
تاریخ ابلاغ : ۱۳۹۸/۰۷/۰۳
معاون اول رئیس جمهور آیین نامه اجرایی بند (چ) ماده (۳۷) قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور ۱۳۹۸ را به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کرد.

ابلاغ آیین‌نامه تولید برنامه‌های مرتبط با اهداف، وظایف و مأموریت‌های دستگاه‌های اجرایی

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» هیئت وزیران در جلسه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ به استناد قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور، آیین‌نامه اجرایی تولید برنامه‌های مرتبط با اهداف، وظایف و مأموریت های دستگاه های اجرایی را تصویب کرد.

بر اساس این آیین‌نامه، کلیه دستگاه‌های اجرایی مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری، مکلفند یک درصد از اعتبارات هزینه ای خود را در قالب قرارداد با سازمان صدا و سیما، صرف تولید برنامه های مربوط جهت فرهنگ‌سازی، آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی نمایند.

هم‌چنین، به منظور هماهنگی و تعیین و سازوکار اجرایی و نظارت بر اجرای این آیین‌نامه، کارگروهی متشکل از سخنگوی دولت و رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت (رئیس کارگروه)، دبیر شورای اطلاع‌رسانی دولت (دبیرکارگروه)، نمایندگان رئیس‌جمهور در شورای نظارت بر صدا و سیما، نماینده سازمان برنامه و بودجه کشور با معرفی رئیس سازمان، نماینده سازمان صدا و سیمای با معرفی رئیس سازمان و نماینده تام‌الاختیار دستگاه های اجرایی ذی‌ربط، تشکیل می شود.

تعیین اولویت‌های محتوایی برنامه‌سازی پیشنهادی دستگاه های اجرایی و ابلاغ آن به صدا و سیما و دستگاه، تصویب چارچوب و انواع قرارداد سالانه بخشی و میان‌بخشی بین دستگاه ها و سازمان صدا و سیما، نظارت و ارزیابی چگونگی انعقاد و اجرای قرارداد میان دستگاه ها و سازمان صدا و سیما، اخذ و بررسی گزارش های دوره ای مربوط به چگونگی و روند تولید و پخش برنامه های دستگاه های مرتبط با این آیین‌نامه در صدا و سیما، از وظایف این کارگروه به شمار می رود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون