کد خبر: ۵۸۷۴
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۸
کد پیشنهاد : ۵۶۹۷۰
وزرات کشور پیشنهاد مستثنی شدن این وزارتخانه و استانداریها را از شمول ماده هشت قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن در خصوص فروش خانه‎‌های سازمانی در مالکیت خود به دولت ارائه داده است.

مستثنی شده وزارت کشور و استانداری‌ها از شمول ماده (۸)  قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» مطابق ماده هشت قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن مصوب مجلس شورای اسلامی و اصلاحیه بعدی آن کلیه وزارتخانه ها مکلفند خانه‌های سازمانی در مالکیت خود را پس از پایان مدت اجاره استفاده‌کنندگان فعلی به ساکنین واجد شرایط از طریق مزایده عمومی با قیمت کارشناسی روز به فروش برسانند.

با توجه به موقعیت استقرار ساختمان خانه‌های سازمانی وزارت کشور که به استناد مصوبه سال ۱۳۷۳ شورای امنیت کشور، قانون تعیین حریم حفاظتی مصوب ۱۳۹۳ مجلس شورای اسلامی و آیین‌نامه اجرایی آن و مصوبه  ۱۳۹۵ کمیسیون ماده (۵) شهر تهران در حریم حفاظتی و امنیتی اماکن و تاسیسات قرار گرفته، هرگونه ساخت و ساز در شعاع ۵۰ متری آن ممنوع و دستگاه‌های مشمول مکلف به تملک ساختمان‌ها و اراضی پیرامونی می‌باشند و امکان واگذاری آن به دلیل ذکر شده نمی‌باشد.

به همین جهت و با توجه به تاکید دستگاه‌های نظارتی بر اجرای ماده (۸) قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن، در صورتی که اجرای مورد اشاره عملیاتی گردد مجدداً مستلزم تملک ساختمان‌های مشمول به استناد قانون تعیین حریم حفاظتی خواهد بود.

به همین جهت، وزارت کشور پیشنهاد نموده این وزارت و استانداری‌ها به دلیل داشتن وضعیت مشابه از شمول ماده قانونی مذکور مستثنی شوند. این پیشنهاد در حال بررسی در کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیئت دولت است.

 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون