کد خبر: ۵۸۵۴
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۸
کد پیشنهاد : ۵۶۹۷۹
تاریخ ثبت پیشنهاد : ۱۳۹۸/۰۶/۲۴
وزارت راه و شهرسازی درخواست تامین مبلغ انتقال یافته به سازمان تامین اجتماعی از محل فروش سهام شرکت‌های دولتی برای طرح راه آهن غرب کشور را به هیئت وزیران ارائه کرده است.

بررسی درخواست تامین اعتبار طرح راه آهن غرب کشور در دولت

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» طرح راه آهن غرب کشور نقش بسزایی در تکمیل اتصال کریدور غرب به شرق کشور دارد و می‌تواند هم به لحاظ سیاسی و هم اقتصادی ظرفیت بالایی برای کشور ایجاد نماید.

 براساس مصوبه هیئت وزیران در تاریخ ۸ آبان ۱۳۹۵ بدهی سازمان تامین اجتماعی به دولت بابت خرید سهام شرکت‌های ذوب آهن اصفهان و هلدینگ خلیج فارس از طریق «شرکت سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین» به میزان مورد تایید سازمان خصوص سازی، از طریق صدور اوراق تسویه خزانه از محل مطالبات قطعی شده تا پایان سال ۱۳۹۳ سازمان تامین اجتماعی از دولت قابل تسویه است.

این مصوبه با تصویب ‌نامه هیات وزیران مورخ ۱۹ اسفند ۱۳۹۱ در خصوص تصمیم نمایندگان ویژه رییس جمهور در کارگروه موضوع تخصیص ۴۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار از محل فروش سهام شرکت‌های دولتی به طرح راه آهن غرب کشور (راه آهن ملایر-کرمانشاه-خسروی) مغایر است بنابراین وزارت راه و شهرسازی درخواست داده است طرح راه آهن غرب کشور از مصوبه ۸ آبان ۱۳۹۵ مستثنی شود.

در صورت تصویب این پیشنهاد، اعتبار باقی مانده به مبلغ ۱۶۰۰ میلیارد ریال از محل فروش سهام شرکت‌های دولتی به طرح راه آهن غرب کشور که جزء طرح‌های وزارت راه و شهرسازی و شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور است، تخصیص می‌یابد.

این پیشنهاد در حال رسیدگی در کمیسیون اقتصاد هیئت دولت است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون