کد خبر: ۵۸۰۲
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۸
نوع مصوبه : تصویب نامه کمیسیونی (اصل 138)
شماره مصوبه : ۵۶۸۲۸/۷۶۲۸۱
تاریخ ابلاغ : ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
با تایید رئیس جمهور حق بهره ‏برداری چهار هکتار از اراضی شهرستان فریدن، استان اصفهان، جهت اجرای طرح‏ احداث اردوگاه دانش آموزی شهید بابایی در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار می‌گیرد.

طرح‏ احداث اردوگاه دانش آموزی شهید بابایی در شهرستان فریدن استان اصفهان

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» با تصویب وزیران عضو کمیسیون لوایح در جلسه ۲ شهریور ۱۳۹۸، حق بهره ‏برداری چهار هکتار از اراضی شهرستان فریدن، استان اصفهان، مطابق محدوده و مختصات جغرافیایی مشخص شده بر روی نقشه پیوست که تأیید شده به مهر دفتر هیئت دولت است، با حفظ وضعیت انفالی و مالکیت دولت جمهوری اسلامی ایران با نمایندگی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور و با کسر حریم‌های قانونی و رعایت قوانین و مقررات و ملاحظات زیست محیطی جهت اجرای طرح‏ احداث اردوگاه دانش آموزی شهید بابایی در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار می‏ گیرد.

این مجوز جهت استقرار، اجرا و بهره‏ برداری از محدوده مطابق برنامه و طرح مصوب، معتبر است. پس از رفع نیاز از طرح یادشده و پایان دوره بهره‏ برداری، تداوم وضع ید و بهره ‏برداری فاقد مجوز قانونی است و سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور مکلف به اقدام طبق قانون می‏ باشد.

سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور (نماینده دولت در حفظ حقوق مالکیت عمومی بر منابع طبیعی) مسئول نظارت بر بهره‏ برداری از محدوده مطابق طرح مصوب می‏باشد.

در طول مدت اجرا و بهره ‏برداری از طرح، وزارت آموزش و پرورش مسئولیت حفظ و نگهداری از محدوده طرح مصوب را با هماهنگی نماینده دولت (سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور) بر عهده دارد.

انجام هزینه ‏های مربوط به اجرا، نگهداری و بهره ‏برداری موضوع این تصویب‏ نامه از زمان شروع طرح تا پایان بهره ‏برداری بلامانع است.

سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اعلام سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور مبنی بر اجرای طرح، سوابق مربوط به اجرا و بهره ‏برداری طرح را در پرونده ثبتی مربوط منعکس و مراتب را برای تسجیل به اداره کل اموال دولتی و اوراق بهادار وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام و نسبت به صدور سند مالکیت ساختمان‌ها و تاسیسات احداث شده، بر روی اراضی محدوده در اختیار به نام دولت جمهوری اسلامی ایران به نمایندگی وزارت آموزش و پرورش با درج عبارت "هرگونه فروش یا واگذاری و یا تغییر بهره‌برداری بعدی منوط به تصویب هیئت وزیران است" اقدام و سند مالکیت را در اجرای ماده (۱۲۳) قانون محاسبات عمومی کشور - مصوب ۱۳۶۶- به آن اداره کل تحویل می نماید.

گفتنی است، این تصویب نامه در تاریخ ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ به تایید رئیس جمهور رسیده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون