کد خبر: ۵۷۹۴
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۸
نوع مصوبه : تصویب نامه کمیسیونی (اصل 138)
شماره مصوبه : ۵۵۶۶۸/۷۵۸۸۵
تاریخ ابلاغ : ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
با موافقت وزیران عضو کمیسیون لوایح، ملک متعلق به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای ارائه خدمات توانبخشی و نگهداری شبانه ‏روزی سالمندان بی‏ سرپرست به مدت پنج سال به سازمان بهزیستی کشور (مؤسسه خیریه فجر امید) واگذار می‌شود.

موافقت با واگذاری ملک برای ایجاد مرکز توانبخشی و نگهداری شبانه‏‌روزی سالمندان بی‌‏سرپرست

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» وزیران عضو کمیسیون لوایح در جلسه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ به پیشنهاد معاونت حقوقی رئیس جمهور حق استفاده از پلاک ثبتی مشخص، واقع در شهرستان فردوس، استان خراسان جنوبی، را با حفظ مالکیت دولت جمهوری اسلامی ایران به نمایندگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند) و با رعایت قوانین و مقررات مربوط صرفاً جهت ارایه خدمات توانبخشی و نگهداری شبانه ‏روزی سالمندان بی ‏سرپرست به مدت پنج سال به سازمان بهزیستی کشور (مؤسسه خیریه فجر امید) واگذار نمودند.

واگذاری یادشده راجع به حق استفاده از ملک مذکور است و نوسازی و ایجاد تأسیسات و ساخت بنا مجوزی برای مالکیت مؤسسه یادشده ایجاد نمی ‏نماید.    

تمدید مدت حق استفاده یادشده برای دوره ‏های بعد منوط به تصویب هیئت وزیران خواهد بود و پس از پایان دوره تعیین شده، عرصه و اعیان ملک مذکور به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور تحویل خواهد شد و مؤسسه یادشده هیچ حقی نسبت به آن نداشته و نخواهد داشت.

 نظارت بر تداوم فعالیت مؤسسه مذکور طبق اهداف و وظایف مقرر بر عهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور است. در صورت تغییر اهداف و موضوع فعالیت یا توقف عملکرد موسسه مذکور، حق استفاده مزبور ساقط می ‏گردد.

گفتنی است، هزینه‏ های جاری بهره ‏برداری از ملک مذکور بر عهده موسسه یادشده می‏ باشد.

 

 

 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون