کد خبر: ۵۷۷۰
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۸
صفحه اول >> صفحه نخست >> عمومی
نمکی:
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اجرای پرونده الکترونیک سلامت و الزامات آن از جمله برنامه نسخه الکترونیکی قطعا منجر به شفافیت می‌شود، زیرا راهی به جز این مسیر نیست که گردش دارو و اقتصاد سلامت را بهینه و شفاف سازد.

اجرای برنامه نسخه الکترونیکی منجر به شفافیت می‌شود

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» از ایرنا، سعید نمکی روز شنبه ۱۶ شهریور ماه درباره اجرای برنامه نسخه الکترونیکی افزود: بعد از این که پرونده الکترونیکی سلامت تکمیل شد، به صورت جدی و هفتگی در حال پرداختن به برنامه نسخه‌پیچی الکترونیک و نسخه‌نویسی الکترونیک هستیم.

وی ادامه داد: این کار با کمک سازمان بیمه سلامت، سازمان تأمین اجتماعی و سازمان نظام پزشکی در حال انجام است و کار را بر اساس برنامه زمان‌بندی پیش می‌بریم.

وزیر بهداشت بیان کرد: تغییر همیشه با مقاومت همراه است، یکی از دلایل بر زمین ماندن پرونده الکترونیک سلامت، این بود که احتمالا برخی تمایلی به شفاف‌سازی در این حد ندارند و قطعا مقاومت‌هایی در زمینه نسخه الکترونیکی هم وجود دارد، اما وزارت بهداشت برای اجرای برنامه نسخه الکترونیکی ایستاده است و این برنامه اجرایی می‌شود.

 نمکی اظهار داشت: هوشمندکردن نظام سلامت و به کارگیری افراد سالم برای کنترل سامانه‌های الکترونیک، تنها راه برچیدن مراکزی مانند ناصرخسرو و قاچاق دارو است.

نسخه الکترونیکی یکی از برنامه‌های چهارگانه الکترونیک سازمان بیمه سلامت است که سال گذشته به صورت آزمایشی در استان کرمان اجرایی شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: