کد خبر: ۵۷۶۱
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۸
کمیسیون های هیئت دولت >> لوایح >> نتیجه جلسه
در جلسه اصلی کمیسیون لوایح که به ریاست وزیر دادگستری برگزار شد تعدادی از پیشنهاد‌های دستگاه‌های اجرایی بررسی و مورد تصمیم‌گیری قرار گرفت.

تصویب احداث پایگاه اورژانس بین راهی در فسا

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» در این جلسه،‌ ضمن موافقت با واگذاری چند پلاک ثبتی در استان های ایلام،‌ فارس و کردستان، آیین‌نامه ماده (۲۰) قانون پیش فروش ساختمان، بایگانی و از دستور کار خارج شد.

 

اعطای مجوز واگذاری حق استفاده از برخی اراضی وزارت ورزش به فدراسیون‌ها

پیشنهاد وزارت ورزش و جوانان درخصوص صدور مجوز واگذاری حق استفاده از برخی اراضی تحت اختیار این وزارت و شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور در قالب انعقاد توافق نامه‌ای مستقل به فدراسیون‌های ورزشی در کمیسیون بررسی شد و مورد موافقت قرار گرفت.

 

موافقت دولت با احداث مدرسه در استان ایلام

درخواست وزارت آموزش و پرورش درخصوص واگذاری چند صد متر مربع از یک پلاک ثبتی موسوم به حاجی حاضر در شهرستان ایوان استان ایلام برای احداث مدرسه مورد موافقت کمیسیون قرار گرفت.

 

پایگاه اورژانس بین راهی در شهرستان فسا ایجاد می شود

کمیسیون درخواست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی فسا) درخصوص واگذاری یک هزار متر مربع از یک پلاک ثبتی در شهرستان فسا استان فارس برای احداث پایگاه اورژانس بین راهی را بررسی و تصویب کرد.

 

موافقت با واگذاری بهره‌بردار چند پلاک ثبتی استان کردستان به وزارت دادگستری

پیرو درخواست وزارت دادگستری درخصوص تغییر بهره بردار چندین پلاک ثبتی در شهرستان قروه استان کردستان از وزارت جهاد کشاورزی به آن وزارت،‌ موضوع در کمیسیون بررسی و به تصویب رسید.

 

آیین نامه ماده (۲۰) قانون پیش فروش ساختمان از دستور کار خارج شد

مطابق ماده (۲۰) قانون پیش فروش ساختمان، کلیه اختلافات ناشی از تعبیر، تفسیر و اجرای مفاد قرارداد پیش فروش توسط هیئت داوران انجام می پذیرد.  آیین‌نامه اجرایی این ماده، توسط وزارت‌خانه های راه و شهرسازی و دادگستری تهیه و به تصویب دولت می رسد.

علی‏رغم گذشت ۹ سال از تصویب قانون مذکور و عدم حصول توافق بین وزارت‌خانه‏های یادشده در ارائه متن مشترک به دلیل اختلاف‌نظر طرفین و با توجه به اشکالات اجرایی قانون مربوط و اینکه اصلاح قانون مذکور هم اینک در قالب طرح و لایحه در حال بررسی است، موضوع از دستور کار خارج و بایگانی گردید.

 

گفتنی است،‌ جلسه اصلی کمیسیون لوایح به ریاست علیرضا آوایی،‌ وزیر دادگستری و با حضور لعیا جنیدی،‌ معاون حقوقی رئیس جمهور،‌ جمشید انصاری،‌ معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور، حسینعلی امیری،‌ معاون امور مجلس رئیس جمهور و دیگر نمایندگان وزارت‌خانه های کشور، ارتباطات و فناوری اطلاعات، بهداشت،‌درمان و آموزش پزشکی، دادگستری، جهاد کشاورزی، ورزش و جوانان، راه و شهرسازی، امور اقتصادی و دارایی، معاونت حقوقی رئیس جمهور، استانداری های فارس و تهران، روز شنبه ۹ شهریور ماه ۱۳۹۸ به میزبانی دفتر هیئت دولت نهاد ریاست جمهوری تشکیل شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: