کد خبر: ۵۷۴۷
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۸
نوع مصوبه : تصویب نامه
شماره مصوبه : ۵۶۹۰۸/۷۲۱۹۶
تاریخ ابلاغ : ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
آیین نامه اجرایی بند (ب) تبصره (۱۷) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور در خصوص پرداخت کمک معیشت به جانبازان و آزادگان فاقد شغل و درآمد که در جلسه ۶ شهریور ۱۳۹۸ هیئت وزیران به تصویب رسید، ابلاغ شد.

آیین نامه اجرایی مربوط به پرداخت کمک معیشت به جانبازان و آزادگان فاقد شغل و درآمد ابلاغ شد

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» هیئت وزیران بنیاد شهید و امور ایثارگران را موظف کرد، به جانبازان و آزادگان غیرحالت اشتغال معسر فاقد درآمد که براساس قوانین نیروهای مسلح مشمول دریافت حقوق وظیفه نمی ‌باشند، تا زمانی که فاقد شغل و درآمد باشند، ماهانه کمک معیشت معادل حداقل حقوق کارکنان دولت پرداخت کند.

براساس این تصمیم، بنیاد می‌بایست، نسبت به اتخاذ تصمیم درباره کمک معیشت مشمولین این آیین نامه بر اساس اولویت درصد جانبازی، شرایط سنی، بیماران صعب العلاج و معلولین دارای محدودیت های جسمی حرکتی و ضایعات غیر جانبازی که با تایید کمیسیون پزشکی قادر به کار نمی باشند ، ظرف سه ماه از تاریخ لازم الاجرا شدن این آیین نامه اقدام نماید.

لازم به ذکر است، جانبازان و آزادگانی که دارای اموال قابل بهره برداری برای اشتغال و یا کسب درآمد باشند یا از صندوقهای بیمه و بازنشستگی یا مستمری استفاده می‌کنند و یا بانوان جانباز و آزاده ای که از همسر خود نفقه دریافت می‌کنند مشمول این آیین نامه نخواهند شد.

 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون