کد خبر: ۵۷۳۱
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۳۹۸
کمیسیون های هیئت دولت >> لوایح >> نتیجه جلسه
‌در جلسه اصلی کمیسیون لوایح هیئت دولت که به ریاست وزیر دادگستری برگزار شد درخصوص تعدادی از پیشنهادات دستگاه‌های اجرایی تصمیم‌گیری شد.

تصویب تعدادی از پیشنهادات دستگاه‌های اجرایی در کمیسیون لوایح هیئت دولت

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» در این جلسه، با تغییر و یا معاوضه بهره‌بردار و نیز انتقال اسناد رسمی تعدادی پلاک ثبتی در استان های مازندران، چهارمحال و بختیاری، یزد، هرمزگان و اصفهان،‌ ساخت اردوگاه دانش آموزی در اصفهان،‌ احداث سیلو در کرمان و واگذاری تعدادی شهرک‌ گلخانه‌ای موافقت شد،‌ هم‌چنین اصلاح مصوبات «احداث آزاد راه حرم تا حرم حد فاصل قم - گرمسار ، گرمسار - سمنان  و سبزوار - نیشابور - مشهد» از دستورکار خارج شد.

 

صدور مجوز معاوضه بهره‌بردار دو پلاک ثبتی شهرستان سوادکوه

درخواست وزارت آموزش و پرورش درخصوص تغییر بهره‌بردار ساختمان فرمانداری سوادکوه از وزارت کشور (استانداری مازندران) به وزارت آموزش و پرورش و هم‌چنین تغییر بهره‌بردار محل مدرسه شهید چمران شهرستان سوادکوه از وزارت آموزش و پرورش به وزارت کشور (همان استانداری) در کمیسیون بررسی و مورد موافقت قرار گرفت.

 

موافقت با ساخت اردوگاه دانش‌آموزی در شهرستان فریدن اصفهان

وزارت آموزش و پرورش با هدف احداث اردوگاه دانش‌آموزی فرهنگی و تربیتی شهید بابایی، درخواست واگذاری بلاعوض یک پلاک ثبتی واقع در روستای چیگان شهرستان فریدن استان اصفهان را به دولت ارائه نمود که موضوع در کمیسیون بررسی و تصویب شد.

 

بهره‌بردار دو پلاک ثبتی در استان چهارمحال و بختیاری تغییر کرد

درخواست وزارت امور اقتصادی و دارایی درخصوص تغییر بهره بردار دو پلاک ثبتی متعلق به سازمان امور مالیاتی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی) واقع در شهرستان شهرکرد استان چهارمحال و بختیاری،‌ به  تصویب رسید.

 

موافقت با تغییر بهره بردار دانشگاه علوم پزشکی شهید قدوسی یزد

نظر به گستردگی و تنوع وظایف و مأموریت‌های استانداری یزد و نیاز مبرم این مجموعه به ساختمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد، وزارت کشور، درخواست بازگشت حق استفاده از ساختمان مذکور از وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به این وزارت را ارائه نمود که در کمیسیون مطرح و مورد موافقت قرار گرفت.

 

تصویب احداث سیلویی چند هزار تنی در کرمان

درخواست وزارت جهاد کشاورزی درخصوص واگذاری پنج هکتار از یک پلاک ثبتی واقع در ارزوئیه شهرستان بافت استان کرمان برای طرح احداث سیلوی ۳۰ هزار تنی ارزوئیه، در کمیسیون تصویب شد.

 

صدور مجوز تعویض دو ساختمان در بندرعباس

درخواست وزارت صنعت، معدن و تجارت درخصوص صدور مجوز لازم جهت معاوضه یک ساختمان سازمان این وزارت در شهر بندرعباس استان هرمزگان با یک ساختمان شرکت شهرک‌های صنعتی واقع در این شهر، در کمیسیون بررسی و  مورد موافقت قرار گرفت.

 

صدور مجوز انتقال اسناد دو پلاک ثبتی به نام مسجد و حسینیه نصیر

درخواست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درخصوص صدور مجوز انتقال اسناد رسمی دو پلاک ثبتی واقع در نجف آباد استان اصفهان از وزارت جهاد کشاورزی به نام مسجد و حسینیه نصیر در کمیسیون بررسی و مقرر شد این املاک به مدت ۹۰ سال به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (سازمان اوقاف و امور خیریه) واگذار شود.

 

بررسی اصلاح مصوبات «احداث آزاد راه حرم تا حرم حد فاصل قم - گرمسار ، گرمسار - سمنان  و سبزوار - نیشابور - مشهد»

وزارت راه و شهرسازی (سازمان ملی زمین و مسکن) به منظور حل مشکل عوض اراضی مالکان واقع در تقاطع غیرهمسطح کمربندی قم با عمار یاسر در محدوده  طرح آزاد راه حرم تا حرم،‌ پیشنهاد تغییر کاربری قسمتی از اراضی دولتی واقع در شهرک پردیسان و واگذاری به این مالکان را به دولت ارائه نمود.

موضوع در کمیسیون مطرح و مقرر شد استانداری قم با هماهنگی وزارت راه و شهرسازی و سازمان برنامه و بودجه کشور مجدداً موضوع را بررسی کنند، لذا این پیشنهاد از دستور کار خارج و بایگانی شد.

 

واگذاری تعدادی از شهرک‌های گلخانه‌ای به شرکت شهرک‌های کشاورزی

پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی درخصوص واگذاری چهار شهرک از شهرک‌های گلخانه‌ای واقع در استان‌های مرکزی، خراسان رضوی، همدان و ایلام به شرکت شهرک‌های کشاورزی، مورد موافقت کمیسیون قرار گرفت.

 

گفتنی است، ‌جلسه اصلی کمیسیون لوایح به ریاست علیرضا آوایی، وزیر دادگستری و با حضور لعیا جنیدی، معاون حقوقی رئیس جمهور، جمشید انصاری، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور و دیگر نمایندگان وزارت‌خانه های صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی و کشور،‌ استانداری های قم، مرکزی، چهار محال و بختیاری، اصفهان، خراسان های رضوی و جنوبی، سازمان های حفاظت محیط زیست و اوقاف و امور خیریه روز شنبه ۲ شهریور به میزبانی دفتر هیئت دولت نهاد ریاست جمهوری تشکیل شد.

خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: