کد خبر: ۵۷۱۵
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۳۹۸
کد پیشنهاد : ۵۶۹۱۳
تاریخ ثبت پیشنهاد : ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخواست صدور مجوز لازم جهت قرارگیری سازمان اورژانس کشور در طرح نوسازی حمل و نقل جاده‌ای را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارائه نموده است.

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» حادثه‌خیزبودن کشور و وقوع حوادث طبیعی متعدد اخیر از جمله زلزله و سیل و بروز حوادث جاده ای، ضرورت توسعه مراکز بهداشتی، درمانی و پایگاه های امدادی مناطق شهری، روستایی و جاده ای سراسر کشور برای کاهش زمان خدمات فوریت ­های پزشکی پیش بیمارستانی و تسریع در روند امدادرسانی، را بیش از پیش نمایان می سازد.

در این راستا و به موازات اجرای طرح تحول نظام سلامت، در دولت یازدهم نسبت به نوسازی ۳۲۰۰ دستگاه ناوگان اورژانس کشور اقدام شده است.

افزون بر این، سازمان اورژانس کشور برای انتقال بیماران در حوادث پر تلفات، نیاز به ۹۰ دستگاه آمبولانس دارد که به منظور تحقق این امر، رایزنی های لازم با وزرات صنعت، معدن و تجارت برای تولید داخل صورت گرفته است.

از آنجایی که بخشی از ظرفیت تولید داخل بر مبنای کاهش مصرف سوخت، در قالب طرح نوسازی حمل و نقل جاده ای اجرایی می شود و نیز با توجه به ضرورت خرید اتوبوس آمبولانس و اثربخشی آن بر کاهش مصرف سوخت نسبت به آمبولانس های اعزامی در حوادث پرتلفات، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخواست صدور مجوز لازم جهت قرارگیری سازمان اورژانس کشور در طرح مذکور را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارائه نموده است.

گفتنی است، این درخواست در کمیسیون امور زیربنایی،‌ صنعت و محیط زیست هیئت دولت در حال بررسی است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون