کد خبر: ۵۶۵۹
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۸
نوع مصوبه : تصویب نامه
شماره مصوبه : ۵۶۸۸۰/۶۴۲۹۴
تاریخ ابلاغ : ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
اسحاق جهانگیری مصوبه هیئت وزیران در خصوص اختصاص اعتبار به منظور جبران خسارات وارده شده به اهالی روستای حاشیه مخزن سد و نیروگاه آبی سیمره در استان های ایلام و لرستان را برای اجرا به دستگاه های اجرایی ابلاغ کرد.

ابلاغ مصوبه تخصیص اعتبار برای تملک اراضی حاشیه سد و نیروگاه آبی سیمره

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» هیئت وزیران در جلسه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ به پیشنهاد وزارت‌خانه های نیرو و کشور و تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور با تخصیص حداکثر مبلغ سه هزار و ۳۹۰ میلیارد ریال اعتبار برای تملک اراضی زراعی و باغی اهالی روستاهای حاشیه مخزن سد و نیروگاه آبی سیمره در استان های ایلام و لرستان (که مستغرق می شوند) به شرکت سهامی توسعه منابع آب و نیروی ایران با عنوان طرح نیروگاه آبی سیمره موافقت کرد.

بر اساس این تصمیم، استانداری‌های مربوط مکلفند ظرف مدت یک هفته از ابلاغ این مصوبه، امکان واگذاری اراضی جایگزین ملی و دولتی را به جای پرداخت خسارت، بررسی و به وزارت نیرو و سازمان برنامه اعلام نمایند.

هم‌چنین، دستگاه اجرایی مربوط موظف است ضمن نظارت فنی و اجرایی و حقوقی بر روند انجام تملک اراضی زراعی و باغات، گزارش عملکرد اعتبارات یادشده را در مقاطع زمانی سه ماهه به سازمان برنامه ارسال نماید.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون