کد خبر: ۵۶۳۰
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۸
نوع مصوبه : تصویب نامه کمیسیونی (اصل 138)
شماره مصوبه : ۵۴۴۵۸/۶۲۲۶۰
تاریخ ابلاغ : ۱۳۹۸/۰۵/۲۰
وزیران عضو کمیسیون لوایح به پیشنهاد وزارت آموزش و پرورش با واگذاری حق بهره‌‏برداری از تعدادی ساختمان و تأسیسات آموزشی متعلق به وزارت‌خانه ‏های راه و شهرسازی و جهادکشاورزی که در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار گرفته است به این وزارت، موافقت کردند.

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» وزیران عضو کمیسیون لوایح در جلسه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ به پیشنهاد وزارت آموزش و پرورش و به استناد ماده (۶۹) قانون تنظیم بخشی از  مقررات مالی دولت، با واگذاری حق بهره‌‏برداری از عرصه و اعیانی (۲۵۸۳) فقره ساختمان و تأسیسات آموزشی متعلق به وزارت‌خانه‏ های راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی که بر اساس نیاز با مجوز یا بدون مجوز در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار گرفته است، به شرح فهرست پیوست و با رعایت قوانین و مقررات مربوط، به وزارت مذکور موافقت کردند.

بر این اساس، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور موظف است اسناد اراضی و املاک موضوع بند (۱) را مطابق قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و یا اعلام وزارت امور اقتصادی و دارایی و بدون نیاز به اخذ نظر دستگاه متصرف و یا دستگاهی که اسناد مالکیت را در اختیار دارد، اصلاح و سند جدید به نام دولت جمهوری اسلامی ایران به نمایندگی وزارت آموزش و پرورش صادر کند. با صدور سند جدید، اسناد قبلی از درجه اعتبار ساقط خواهند بود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون