کد خبر: ۵۵۹۵
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۸
نوع مصوبه : تصویب نامه
شماره مصوبه : ۵۶۸۰۰/۵۷۸۹۴
تاریخ ابلاغ : ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
آیین‌نامه اجرایی بند (د) تبصره (۹) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور در خصوص «ساماندهی و بهینه‌‌سازی کاربری املاک و فضاهای آموزشی، ورزشی و تربیتی وزارت آموزش و پرورش» برای اجرا ابلاغ شد.

ابلاغ آیین‌نامه اجرایی ساماندهی و بهینه ‌سازی کاربری املاک وزارت آموزش و پرورش

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» معاون اول رئیس جمهور آیین نامه اجرایی «ساماندهی و بهینه‌‌سازی کاربری املاک و فضاهای آموزشی، ورزشی و تربیتی وزارت آموزش و پرورش» را که در جلسه ۶ مرداد ۱۳۹۸هیئت وزیران به تصویب رسیده بود برای اجرا به وزارت‌خانه های آموزش و پرورش و امور اقتصادی و دارایی و سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ کرد.

بر اساس این آیین‌نامه به وزارت آموزش و پرورش اجازه داده می‌شود به‌ منظور ساماندهی و بهینه‌سازی و تبدیل به احسن نمودن کاربری بخشی از املاک و فضاهای آموزشی، ورزشی و تربیتی خود، با رعایت ملاحظات آموزشی و تربیتی، استانداردهای شعاع دسترسی و تأمین سرانه فضای آموزشی، تربیتی و ورزشی با توجه به پیش‌بینی جمعیت دانش‌آموزی، نسبت به احداث، بازسازی و تکمیل فضاهای نیمه تمام و بهره برداری از آنها اقدام کند.

گفتنی است، بر اساس این آیین نامه هر نوع تغییر کاربری به پیشنهاد شورای آموزش و پرورش استان و تصویب کمیسیون مربوط صورت می‌‌گیرد و از پرداخت کلیه عوارض شامل تغییر کاربری، نقل و انتقال املاک، اخذ گواهی بهره‌ برداری، احداث، تخریب، بازسازی و سایر عوارض شهرداری معاف است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون