کد خبر: ۵۵۶۲
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۸
نوع مصوبه : تصویب نامه
شماره مصوبه : ۵۵۱۳۲/۵۴۵۹۴
تاریخ ابلاغ : ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
هیئت دولت به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی، اساسنامه صندوق توسعه حمل و نقل کشور را تصویب نمود.

تصویب اساسنامه صندوق توسعه حمل و نقل کشور

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» هیئت وزیران در جلسات ۱۴ آذر ۱۳۹۷ و ۲ تیر ۱۳۹۸ به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی (با هماهنگی وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان برنامه و بودجه کشور) و به استناد قانون احکام دئمی برنامه های توسعه کشور، اساسنامه صندوق توسعه حمل و نقل کشور را به تصویب رساند.

ایجاد ساز و کار تجهیز و تأمین منابع مالی پایدار برای توسعه زیرساخت ناوگان حمل و نقل کشور و ارتقای ایمنی و افزایش سطح خدمات حمل و نقل کالا و مسافر، از جمله اهداف تصویب این اساسنامه به شمار می رود.

تشویق، حمایت و مشارکت در تأمین مالی و سرمایه گذاری داخلی و خارجی در ساخت، توسعه، تجهیز، بهسازی، نوسازی، نگهداری، بهره برداری زیرساخت های شبکه ناوگان حمل و نقل کشور، اعطای تسهیلات به متقاضیان سرمایه گذاری در حوزه حمل و نقل از طریق بانک های  عامل، حمایت و تشویق صنایع و شرکت های دانش بنیان مرتبط با حوزه حمل و نقل از جمله فعالیت های صندوق یاد شده است.

از دیگر فعالیت های این صندوق، می توان به بیمه سرمایه گذاری در حوزه حمل و نقل و ارائه تضامین به متقاضیان، حمایت از تهیه و ارائه بسته های سرمایه گذاری، ارائه خدمات از طریق بانک های عامل به شرکت های لیزینگ جهت فروش اقساطی ناوگان حمل و نقل عمومی به منظور نوسازی ناوگان و مشارکت در شرکت پروژه های زیرساختی حمل و نقل اشاره کرد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون