کد خبر: ۵۵۵۰
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۸
کمیسیون های هیئت دولت >> لوایح >> نتیجه جلسه
در جلسه فرعی کمیسیون لوایح که به ریاست دبیر کمیسیون برگزار شد بررسی دو پیشنهاد وزارت‌خانه‌های راه و شهرسازی و دادگستری در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» در این جلسه، ضمن بررسی درخواست وزارت راه و شهرسازی درخصوص واگذاری بخشی از اراضی پایگاه شکاری نهاجا به شرکت فرودگاه‌ها، موضوع احداث ستاد دیه در منطقه شمیران؛ پیشنهادی وزارت دادگستری، بررسی شد.

 

بررسی واگذاری بخشی از اراضی پایگاه شکاری نهاجا به شرکت فرودگاه‌ها

وزارت راه و شهرسازی به منظور اجرای طرح توسعه فرودگاه شهید بهشتی استان اصفهان، درخواست صدور مجوز لازم جهت واگذاری بخشی از اراضی پایگاه هشتم شکاری نهاجا به شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران را به هیئت وزیران ارائه کرد.

موضوع در جلسه فرعی کمیسیون مطرح و مقرر شد وزارت راه و شهرسازی ظرف حداکثر یک ماه، اسناد و مدارک مالکیتی (۳۷۵) هکتار از اراضی موردنظر را به همراه نقشه محدوده یادشده، به دبیرخانه کمیسیون ارسال نماید.

 

احداث ستاد دیه در منطقه شمیران استان تهران در دولت بررسی می شود

باتوجه به تقاضای سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور برای احداث ساختمان ستاد دیه، وزارت دادگستری درخواست واگذاری بخشی از باقیمانده اراضی ۵۷ هکتاری یک پلاک ثبتی واقع در بخش ۱۱ منطقه شمیران استان تهران را پس از اخذ موافقت رئیس وقت قوه قضاییه به هیئت دولت ارائه نمود.

این درخواست در کمیته فرعی کمیسیون، مطرح و با توجه به وقوع اراضی مورد اشاره در داخل محدوده و حریم شهر مقرر گردید موضوع درکارگروه امور زیربنایی وزارت کشور، مطرح و نتیجه به کمیسیون مربوط منعکس شود ضمن اینکه می بایست نقشه لازم درخصوص محدوده موردنظر و مختصات جغرافیایی آن به کمیسیون ارسال شود.

 

گفتنی است جلسه فرعی کمیسیون لوایح به ریاست حسن مرادی دبیر کمیسیون و با حضور نمایندگان وزارت‌خانه های دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، دادگستری، امور اقتصادی و دارایی، جهاد کشاورزی و کشور، سازمان های زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور و برنامه و بودجه کشور، استانداری تهران و شرکت فرودگاه های کشور روز سه شنبه ۲۵ تیر ماه ۱۳۹۸ به میزبانی دفتر هیئت دولت تشکیل شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: