کد خبر: ۵۵۴۵
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۸
کمیسیون های هیئت دولت >> فرهنگی >> نتیجه جلسه
در جلسه اصلی کمیسبون فرهنگی هیئت دولت، پیشنهاد سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با عنوان «دستورالعمل اجرایی تجارت اموال فرهنگی - تاریخی و هنری منقول مجاز» بررسی شد.

ادامه بررسی «دستورالعمل اجرایی تجارت اموال فرهنگی - تاریخی و هنری منقول مجاز» در کمیسیون فرهنگی

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» در جلسه روز یکشنبه کمیسیون فرهنگی که به ریاست دکتر عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، بررسی «دستورالعمل اجرایی تجارت اموال فرهنگی - تاریخی و هنری منقول مجاز» ادامه یافت.

گفتنی است، بررسی این پیشنهاد در جلسه پیشین این کمیسیون، آغاز و تا ماده هشت تصویب شده بود و اکنون در ادامه بررسی این دستورالعمل تا پایان ماده ۲۱ به تصویب رسید.

لازم به ذکر است، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برابر تکلیف آیین‌نامه مدیریت ساماندهی نظارت و حمایت از مالکان و دارندگان اموال فرهنگی تاریخی منقول مجاز -مصوب ۱۳۸۴- هیئت دولت و اصلاحات بعدی آن، دستورالعمل اجرایی فصل چهارم این آیین‌نامه را با عنوان دستورالعمل اجرایی تجارت اموال فرهنگی-تاریخی و هنری منقول مجاز، تنظیم و در شورای‌عالی میراث فرهنگی تایید و جهت بررسی و تصویب به هئیت وزیران ارائه نموده است.

این دستورالعمل برای سیر مراحل تصویب در کمیسیون فرهنگی هیئت دولت مورد بررسی قرار گرفت و متن پیشنهادی تا پایان ماده ۲۱ بررسی، تصویب و ادامه بررسی به جلسه آتی کمیسیون موکول شد.

جلسه اصلی کمیسیون فرهنگی روز یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ به ریاست عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و و دبیری دکتر طالبی و با حضور مونسان، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان، بروجردی، رئیس کتابخانه ملی، و نمایندگان معاونت حقوقی رئیس جمهور، سازمان میراث فرهنگی و وزارت اطلاعات به میزبانی دفتر هیئت دولت برگزار شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: