کد خبر: 5521
تاریخ انتشار: يکشنبه 24 شهريور 1398 - 12:41
نوع مصوبه: تصویب نامه کمیسیونی (اصل 138)
تاریخ ابلاغ: 1398/06/23
شماره مصوبه: 56674/76285
وزیران عضو کمیسیون لوایح با واگذاری حق استفاده از چند هزار مترمربع از اراضی یک پلاک ثبتی واقع در شهرستان بیله سوار (منطقه بیگ باغلو) استان اردبیل به شهرداری این شهرستان برای احداث کارخانه آسفالت موافقت کردند.
واگذاری حق استفاده از اراضی یک پلاک ثبتی برای احداث کارخانه آسفالت

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» وزیران عضو کمیسیون لوایح در جلسه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ به پیشنهاد معاونت حقوقی رئیس جمهور و به استناد تبصره (۵) ماده (۶۹) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، با واگذاری حق استفاده از (۷۳۴۶) مترمربع از اراضی یک پلاک ثبتی واقع در شهرستان بیله سوار (منطقه بیگ باغلو) استان اردبیل به شهرداری این شهرستان تا پایان برنامه ششم توسعه برای احداث کارخانه آسفالت موافقت کردند.

مطابق این تصمیم، شهرداری مربوط مجاز است نسبت به احداث یا تکمیل بنا در محدوده یادشده با رعایت قوانین و مقررات مربوط (از جمله رعایت کاربری) اقدام نماید. این امر موجب مالکیت عرصه و اعیان برای آن شهرداری نبوده و در قبال مستحدثات مزبور صرفاً حق استفاده در دوره یادشده و در مهلت تمدیدی را دارد.

بر این اساس، واگذاری حق استفاده موضوع این تصویب‌نامه در مدت تعیین شده مشروط به حفظ حقوق مالکیت دولت و تداوم فعالیت با اهداف و وظایف آن شهرداری، با تأیید سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور است.

گفتنی است، در صورت تغییر اهداف و موضوع فعالیت، حق استفاده یادشده ساقط و محدوده با مستحدثات به دولت اعاده می‌گردد.

هم چنین، نظارت بر اجرای طرح، بر عهده سازمان جنگل ها بوده و تمدید حق استفاده یادشده برای دوره ‏های بعدی با تأیید دستگاه ناظر، پس از بررسی موضوع توسط کمیسیون مستندسازی و تعیین بهره‌بردار اموال غیرمنقول دستگاه‌های اجرایی منوط به تصویب هیئت وزیران خواهد بود.

downlod
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: