کد خبر: ۵۴۹۲
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۸
کد پیشنهاد : ۵۶۷۸۰
تاریخ ثبت پیشنهاد : ۱۳۹۸/۰۴/۲۲
استانداری البرز، درخواست واگذاری کارخانه جهان چیت از بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به شرکت شهرک‌های صنعتی این استان به منظور سرمایه‌گذاری در زمینه ایجاد شهر استارت‌آپی را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت دولت ارائه نموده است.

بررسی ایجاد شهر استارت‌آپی در استان البرز در کمیسیون لوایح دولت

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» نقش بی دلیل استارت‌آپ ها در رشد و توسعه جوامع و تأثیر آن بر بهبود فضای کسب و کار، افزایش سرمایه‌گذاری و توسعه فعالیت های مکمل، ضرورت برنامه‌ریزی به منظور ایجاد زیرساخت های لازم را دوچندان می نماید.

استان البرز با دارابودن پتانسیل های لازم در عرصه های علمی، صنعتی و فناوری و موقعیت ممتاز در مرکز کشور، از قابلیت های لازم برای ایجاد شهر استارت‌آپی با هدف ارائه خدمات حمایتی به کسب و کارهای نوپا برخوردار است.

تحقق ایده شهر استارت‌آپ با استفاده از ظرفیت های موجود استان به ویژه با بهره‌گیری از مراکز قدیمی، نقش مهمی در فعال‌سازی این مراکز به همراه دارد.

کارخانه جهان چیت واقع در شهر کرج از جمله این نقاط قدیمی است که به عنوان نمادی از افتخارات صنعتی این منطقه، اکنون به صورت تعطیل و نیمه مخروبه درآمده است.

با توجه به اعلام آمادگی شرکت شهرک های صنعتی استان البرز مبنی بر سرمایه‌گذاری درخصوص ایجاد شهر استارت‌آپی، استانداری مربوط درخواست واگذاری ملک مذکور از بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به شرکت فوق به منظور تغییر کاربری در جهت تحقق ایده مورد اشاره را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارائه نموده است.

گفتنی است به اذعان استانداری البرز، ایجاد شهر استارت‌آپی، ایجاد اشتغال بیش از سه هزار نفر از فارغ التحصیلان دانشگاهی استان را به دنبال خواهد داشت.

 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون