کد خبر: ۵۴۸۹
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۸
نوع مصوبه : تصویب نامه
شماره مصوبه : ۵۶۶۶۳/۴۶۵۱۶
تاریخ ابلاغ : ۱۳۹۸/۰۴/۱۹
با تصویب هیئت وزیران مبلغ حق امتیاز و جریمه‌های قانونی دارندگان پروانه دفاتر «پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی غیردولتی» و ارتباطات و فناوری اطلاعات روستایی تعیین شد.

ابلاغ  مبالغ حق امتیاز و جریمه های قانونی دفتر پیشخوان

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» هیئت وزیران در جلسه ۱۶ تیر ۱۳۹۸ به پیشنهاد وزارت‌خانه های ارتباطات و فناوری اطلاعات، امور اقتصادی و دارایی، اطلاعات و سازمان برنامه و بودجه کشور، مبلغ حق امتیاز و جریمه‌های قانونی جبران عدم انجام تعهدات دارندگان پروانه دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی غیردولتی و دفاتر ارتباطات و فناوری اطلاعات (ICT) روستایی را تعیین نمود.

مطابق این تصمیم، مبلغ حق امتیاز لازم برای صدور این پروانه در سال ۱۳۹۸، در کلان‌شهرها ۵۰۰ میلیون ریال، در مراکز سایر استان‏ها به استثنای کلان‌شهرها ۳۰۰ میلیون ریال، در شهرهای با جمعیت بیش از ۵۰  هزار نفر به استثنای مراکز استان‏ها و کلان‌شهرها ۱۵۰ میلیون ریال، در سایر شهرها ۵۰  میلیون ریال و در روستاها پنج میلیون ریال تعیین می‌شود.

همچنین، سقف مبلغ جریمه تخطی از تعهدات دارنده پروانه مربوط، برای سال ۱۳۹۸ مبلغ یک میلیارد ریال تعیین می شود. در صورت تکرار هر یک از تخلفات، میزان حداقل جریمه متعلقه، دوبرابر جریمه وقوع تخلف در مرحله قبل است. ضمن اینکه در صورت وقوع چند تخلف، میزان جریمه، تجمیع جریمه‏‌های متعلقه به هر تخلف خواهد بود.

گفتنی است، مبالغ حق امتیاز و جریمه های قانونی مورد اشاره، به صورت سالیانه و مطابق نرخ رسمی تورم اعلامی بانک مرکزی افزایش خواهد یافت.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون