کد خبر: ۵۴۸
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۵
کد پیشنهاد : ۵۳۰۵۰
تاریخ ثبت پیشنهاد : ۱۳۹۵/۰۱/۳۰
نهاد رياست جمهوري از سال 1376 ايجاد شبكه دولت را در دستور كار قرار داده و در طي( 18) سال گذشته با همكاري استانداري ها، اين شبكه به عنوان تنها شبكه امن بين دستگاهي كشور...

از آنجاکه ساماندهي و يكپارچه سازي تبادل الكترونيكي اطلاعات و مكاتبات بين دستگاه هاي اجرايي كشور از جمله مؤلفه هاي موفقيت در چابك سازي دولت و تسهيل در ارايه خدمات با كيفيت به مردم شريف ايران اسلامي مي باشد. 

نهاد رياست جمهوري با درك صحيح اين مهم از سال 1376 ايجاد شبكه دولت را در دستور كار قرار داده و در طي( 18) سال گذشته با همكاري استانداري ها، اين شبكه به عنوان تنها شبكه امن بين دستگاهي كشور، ارتباط( 11945 ) واحد اجرايي در سه لايه ملي، استاني و شهرستاني را با رعايت ملاحظات امنيتي برقرار و خدمات متعددي را به دفتر دولت،نهاد رياست جمهوري ،استانداريها و ساير دستگاه هاي اجرايي ارايه نموده است.

متاسفانه علي رغم وجود شبكه های امن موجود (شبکه دولت ، شبکه ملی اطلاعات) تعدادي از دستگاه ها مبادرت به استفاده از شبكه هاي نا امن بويژه شبكه جهاني( internet) در تبادل اطلاعات و مكاتبات نموده كه امكان نشت اطلاعات و بروز آسيب هاي غير قابل پيش بيني را خواهد داشت.

بر این اساس نهاد ریاست جمهوری متن پيش نويس ابلاغيه موضوع ياد شده را براي سير مراحل تصويب به هیئت دولت ارايه نموده است .

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون