کد خبر: 5456
تاریخ انتشار: يکشنبه 10 شهريور 1398 - 15:53
نوع مصوبه: لایحه
تاریخ ارسال لایحه: 1398/06/10
شماره مصوبه: 56334/71079
رئیس جمهور لایحه «اصلاح ماده (۳۵) آیین‌نامه معاملات شهرداری تهران» درخصوص ضوابط و شرایط مورد عمل در مناقصه را برای طی تشریفات قانونی به مجلس ارسال کرد.
ارسال لایحه «اصلاح ماده (۳۵) آیین‌نامه معاملات شهرداری تهران» به مجلس

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» دکتر حسن روحانی، رئیس جمهور لایحه «اصلاح ماده (۳۵) آیین‌نامه معاملات شهرداری تهران» درخصوص ضوابط و شرایط مورد عمل در مناقصه را برای طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد.

نظر به محدودیت های این ماده و سکوت قانونی نسبت به پذیرش مطالبات پیمانکاران بابت قراردادهای قبلی از شهرداری به عنوان سپرده در مناقصه یا مزایده و یا تضمین حسن انجام معامله و با توجه به گستردگی فعالیت شهرداری ها و لزوم برون‌سپاری فعالیت های مربوط در راستای بهبود کیفیت خدمات و افزایش کمیت کارها با رعایت اصول صرفه‌جویی در هزینه ها، افزایش سرعت انجام کارها، آزاد کردن منابع انسانی، این لایحه به پیشنهاد شهرداری تهران در جلسه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ هیئت وزیران به تصویب رسید.

بر اساس این تصمیم، دستورالعمل اجرایی تضمین معاملات شهرداری از طریق گواهی خالص مطالبات قطعی شده ظرف حداکثر سه ماه پس از ابلاغ قانون توسط وزارت کشور تهیه و به شهرداری های مشمول ابلاغ می‌گردد.

گفتنی است، فراهم شدن امکان قبول مطالبات قطعی شده متقاضیان شرکت در مناقصه به عنوان تضمین حسن انجام معامله و نیز مبلغ سپرده، از مهمترین اهداف لایحه مصوب به شمار می رود.

downlod
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: