کد خبر: ۵۴۲۶
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۸
کمیسیون های هیئت دولت >> فرهنگی >> نتیجه جلسه
دو پیشنهاد سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با عناوین «دستورالعمل اجرایی تجارت اموال فرهنگی - تاریخی و هنری منقول مجاز» و «صدور مجوز خروج موقت آثار نمایشگاهی به منظور برگزاری نمایشگاهی با عنوان «ملاقات پارس با سیلا» در کره جنوبی» در جلسه اصلی کمیسیون فرهنگی هیئت دولت بررسی شد.

 

بررسی دو پیشنهاد در کمیسیون فرهنگی هیئت دولت

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برابر تکلیف آیین نامه مدیریت ساماندهی نظارت و حمایت از مالکان و دارندگان اموال فرهنگی تاریخی منقول مجاز مصوب ۱۳۸۴ هیئت وزیران و اصلاحات بعدی آن دستورالعمل اجرایی فصل چهارم این آیین نامه را با عنوان دستورالعمل اجرایی تجارت اموال فرهنگی-تاریخی و هنری منقول مجاز تنظیم و در شورای عالی میراث فرهنگی تایید و جهت بررسی و تصویب به هئیت محترم وزیران ارائه نموده است.

این دستورالعمل برای سیر مراحل تصویب در کمیسیون فرهنگی هیئت دولت مورد بررسی قرار گرفت و متن پیشنهادی تا پایان ماده هشت بررسی و تصویب و ادامه بررسی به جلسه آتی کمیسیون موکول شد.
در ادامه این جلسه، اعضای کمیسیون فرهنگی هیئت دولت به استناد ماده ۲۱ آیین نامه اموال فرهنگی، هنری و تاریخی نهاد‌های عمومی و دولتی با خروج موقت ۲۱۲ قلم آثار تاریخی-فرهنگی از کشور برای مدت ۹ ماه  به منظور شرکت در نمایشگاهی با عنوان "ملاقات پارس با سیلا" در کره جنوبی موافقت نمودند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: