کد خبر: ۵۳۶۴
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸
کمیسیون های هیئت دولت >> فرهنگی >> نتیجه جلسه
آیین نامه ساخت و نظارت بر طرز کار و انحلال سالن‌های نمایش فیلم پس از بررسی در شش جلسه تخصصی و دو جلسه اصلی کمیسیون فرهنگی در ۲۹ ماده به تصویب رسید.

پایان بررسی آیین نامه ساخت و نظارت بر طرز کار و انحلال سالن‌های نمایش فیلم در کمیسیون فرهنگی

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت»  آیین نامه ساخت و نظارت بر طرز کار و انحلال سالن‌های نمایش فیلم در جلسه اخیر کمیسیون فرهنگی که روز یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ به میزبانی دفتر هیئت دولت برگزار شد به تصویب اعضای این کمیسیون رسید.

این آیین نامه که در جلسه پیشین این کمیسیون تا ماده هشت مورد بررسی و تصویب قرار گرفته بود تا پایان بررسی و تصویب شد.

مواد بررسی شده در هفت فصل با عناوین تعاریف، مقررات عمومی و تسهیلات دارندگان مجوز ساخت و بهره‌برداری از سالن‌های نمایش فیلم، صدور موافقت اصولی ساخت، صدور مجوز بهره برداری از سالن های نمایش فیلم، سایر شرایط و مقررات و نظارت و رسیدگی به تخلفات جای گرفته است.

گفتنی است، بر اساس این آیین نامه، موارد زیر جزو تخلفات محسوب می شود:

  • انجام هر گونه فعالیت غیر از نمایش فیلم در محل سالن‌های نمایش فیلم.
  • نمایش هرگونه فیلم و یا محصولاتی که فاقد مجوز های مربوطه از سازمان باشد.
  • تغییر شرایط مکان فعالیت یا تجهیزات آن به نحوی که نقض شرایط مقرر در این "آیین نامه" و دستورالعمل های صادره سازمان محسوب شود.
  • واگذاری قسمتی از سالن نمایش فیلم و یا سالن های انتظار به مشاغل تجاری و غیرمرتبط که در پروانه بهره برداری پیش بینی نشده باشد.

هم‌چنین، در صورت تصویب این آیین نامه توسط هیئت وزیران، قیمت بلیط سینماهای سراسر کشور به پیشنهاد انجمن سینماداران و تهیه کنندگان توسط سازمان امور سینمایی و سمعی، بصری تعیین و ابلاغ خواهد شد. 

گفتنی است، در صورت تصویب دولت، از تاریخ ابلاغ این آیین نامه، آیین نامه سالن‌های نمایش و طرز کار آن‌ها مصوب ۶ مهر ۱۳۴۵ و سایر مقررات مشابه در این زمینه ملغی الاثر می‌شوند.

جلسه اصلی کمیسیون فرهنگی هیئت دولت در تاریخ ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ به ریاست دکتر صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان، ابتکار، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، مونسان، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، بروجردی، رئیس کتابخانه ملی ج.ا.ا، طالبی، دبیر کمیسیون فرهنگی هیئت دولت و نمایندگان وزارت فرهنگ و معاونت حقوقی رئیس جمهور برگزار شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: