کد خبر: ۵۳۳۰
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۸
نوع مصوبه : تصویب نامه
تاریخ ابلاغ : ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
شماره مصوبه : ۵۶۱۱۰/۳۳۹۱۰
هیئت دولت با انتقال شرکت‌های آب منطقه‌ای، سازمان آب و برق خوزستان و توسعه منابع آب و نیروی ایران به فهرست بنگاه‌های گروه (۳) موضوع ماده (۲) قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل (۴۴) قانون اساسی موافقت کرد.

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» هیئت وزیران در جلسه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ به پیشنهاد وزارت‌خانه‌های امور اقتصادی و دارایی و نیرو با انتقال شرکت‌های آب منطقه‌ای، سازمان آب و برق خوزستان و توسعه منابع آب و نیروی ایران به فهرست بنگاه های گروه (۳) موضوع ماده (۲) قانون اجرای سیاست های کلی اصل (۴۴) قانون اساسی موافقت کرد.

گفتنی است، به استناد قانون توزیع عادلانه آب، حاکمیت آب در اختیار دولت بوده و وزارت نیرو و شرکت های آب منطقه ای استان ها به نمایندگی از دولت عهده دار این وظیفه می باشند. این موضوع در اساسنامه شرکت‌های آب منطقه‌ای، سازمان آب و برق خوزستان و شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران نیز آمده است.

همچنین به استناد قانون اجرای سیاست های اصل (۴۴) فعالیت‌ها، مؤسسات و شرکت‌های مرتبط با سدها و شبکه‌های بزرگ آبرسانی، حاکمیتی هستند و امکان واگذاری به بخش خصوصی را ندارند و سرمایه گذاری و مدیریت در این فعالیت‌ها منحصرا در اختیار دولت است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون