کد خبر: ۵۳۲۶
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸
در جلسه تخصصی کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست که دوشنبه ۲۰ خرداد به ریاست معاون کمیسیون برگزار شد طرح جامع «اسقاط انواع وسایل نقلیه سبک و سنگین موتوری» که از سوی سازمان حفاظت محیط زیست به دولت ارائه شد بررسی و به درخواست نماینده این سازمان از دستور کار خارج شد تا درصورت ضرورت، پیشنهاد جدید به هیئت دولت ارائه شود.

اعاده طرح جامع «اسقاط انواع وسایل نقلیه سبک و سنگین موتوری» به سازمان حفاظت محیط زیست

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» آلودگی هوای ناشی از منابع خودرویی در کلان‌شهرهای کشور به عنوان یکی از معضلات زیست محیطی به شمار می رود. در این میان خودروهای فرسوده با انتشار مضاعف آلودگی هوا و مصرف سوخت بالا نقش غیرقابل انکاری دارند . 

لذا به منظور حفظ سلامت محیط زیست و کاهش هزینه های بالای اقتصادی ناشی از آلودگی هوا، سازمان حفاظت محیط زیست طرح جامع «اسقاط انواع وسایل نقلیه سبک و سنگین موتوری» را تهیه و جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارائه نمود.

طرح مربوط در جلسه تخصصی کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست مطرح و با درخواست نماینده سازمان پیشنهاد‌دهنده به آن دستگاه اعاده شد تا درصورت ضرورت با همکاری وزارت‌خانه های امور اقتصادی و دارایی،‌ کشور، ‌صنعت،‌ معدن و تجارت، ‌نفت،‌ بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، راه و شهرسازی و سازمان برنامه و بودجه کشور،‌ پیشنهاد جدید با رویکرد اصلاح مصوبات فعلی و ارائه راهکارهای جدید،‌ مجددا به هیئت دولت ارائه شود.

 

گفتنی است جلسه تخصصی کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست به ریاست داود آرین معاون کمیسیون و با حضور نمایندگان وزارت‌خانه های راه و شهرسازی،‌ کشور،‌ ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان های اداری و استخدامی کشور و حفاظت محیط زیست روز دوشنبه ۲۰ خرداد ماه ۱۳۹۸ تشکیل شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: