کد خبر: ۵۲۹۳
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۸
نوع مصوبه : تصویب نامه
تاریخ ابلاغ : ۱۳۹۸/۰۳/۱۸
شماره مصوبه : ۵۶۶۲۶/۳۰۸۱۷
هیئت وزیران، در جلسه روز یکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ به پیشنهاد وزارت کشور و تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور مصوبه اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی برای نوسازی و مقاوم سازی بافت فرسوده شهر دوگنبدان واقع در استان کهگیلویه و بویراحمد را اصلاح کرد.

اصلاح مصوبه اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی برای نوسازی بافت فرسوده شهر دوگنبدان

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» براساس اصلاحیه این مصوبه، مبلغ ۲۰۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال به صورت کمک بلاعوض برای نوسازی یک هزار و ۸۶۰ واحد باقیمانده از تعداد سه هزار واحد مسکونی به ازای هر واحد ۱۱۰ میلیون ریال در شهر دوگنبدان در اختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار می‌گیرد تا برابر قوانین و مقررات مربوط هزینه شود.

همچنین مبلغ ۹۳۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از طریق بانک­‌های عامل با معرفی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای نوسازی تعداد یک هزار و ۸۶۰ واحد باقیمانده از مصوبه مذکور به ازای هر واحد ۵۰۰ میلیون ریال با ضمانت زنجیره­ای و کارمزد پنج درصد پرداخت می­ شود. طول دوران مشارکت مدنی و اقساطی جمعاً ۱۵ سال (سه سال دوران مشارکت مدنی و ۱۲ سال دوران مشارکت اقساطی) است.

با تصویب دولت همچنین مبلغ ۴۳ میلیارد ریال به صورت هزینه ­ای برای هزینه­ های آواربرداری، پشتیبانی و ارائه خدمات فنی و مدیریتی و مبلغ یکصد میلیارد ریال به صورت تملک دارایی های سرمایه ای برای اصلاح بافت شهری در معرض خطر رانش و ایمن سازی آن اختصاص یافت.

هم‌چنین، مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال به صورت تملک دارایی سرمایه‌ای از محل منابع ماده (۱۰) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، موضوع بند (م) ماده (۲۸) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) - مصوب ۱۳۹۳- برای اصلاح بافت شهری در معرض خطر رانش و ایمن‌سازی آن، در اختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار می‌گیرد تا نسبت به اصلاح بافت یادشده در شهر دو گنبدان برابر قوانین و مقررات مربوط هزینه شود.
گفتنی است، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی موظفند گزارش عملکرد این تصویب‌نامه را در مقاطع زمانی سه ماهه به سازمان‌های برنامه و بودجه کشور و مدیریت بحران کشور ارسال نمایند.
 
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون