کد خبر: ۵۲۶۳
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۸
نوع مصوبه : تصویب نامه کمیسیونی (اصل 138)
تاریخ ابلاغ : ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
شماره مصوبه : ۵۶۲۹۲/۲۶۵۱۲
وزیران عضو کمیسیون لوایح با واگذاری حق استفاده چندهزار مترمربع از اراضی یک پلاک ثبتی واقع در شهرستان قیروکارزین استان فارس برای احداث پایگاه اورژانس بین جاده ‏ای به مدت ۳۰ سال به جمعیت هلال احمر موافقت کردند.

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» وزیران عضو کمیسیون لوایح در جلسه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ به پیشنهاد معاونت حقوقی رییس جمهور و به استناد تبصره (۵) ماده (۶۹) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت با واگذاری حق استفاده چندهزار مترمربع از اراضی یک پلاک ثبتی واقع در شهرستان قیروکارزین استان فارس برای احداث پایگاه اورژانس بین جاده ‏ای به مدت ۳۰ سال به جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران موافقت کردند.

گفتنی است واگذاری حق استفاده مذکور در مدت تعیین شده، مشروط به حفظ مالکیت دولت و تداوم فعالیت با اهداف و وظایف جمعیت هلال احمر ، با تأیید سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور (نماینده دولت در حفظ حقوق مالکیت عمومی بر منابع طبیعی) است.

افزون براین، نظارت بر اجرای طرح بر عهده سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور است و تمدید حق استفاده یادشده برای دوره‌های بعدی با تأیید دستگاه ناظر، پس از بررسی درخواست توسط کمیسیون مستندسازی و تعیین بهره بردار اموال غیرمنقول دستگاه های اجرایی منوط به تصویب هیئت وزیران خواهد بود.

همچنین جمعیت هلال احمر مجاز است نسبت به احداث یا تکمیل بنا در محدوده یادشده با رعایت قوانین و مقررات مربوط (از جمله رعایت کاربری) اقدام نماید. این امر موجب مالکیت برای جمعیت یادشده نبوده و در قبال مستحدثات مزبور صرفاً حق استفاده در دوره یادشده و در مهلت تمدیدی را دارد.

لازم به ذکر است در صورت تغییر اهداف و موضوع فعالیت، حق استفاده یادشده، ساقط و محدوده با مستحدثات به دولت اعاده می‏ گردد.

پس از اجرای کامل طرح و با اعلام سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نسبت به درج حق استفاده میزان تعیین شده در موعد مقرر با شرایط فوق در سند مالکیت اقدام و مراتب را به اداره کل اموال دولتی و اوراق بهادار وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام می نماید.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون