کد خبر: 5223
تاریخ انتشار: چهارشنبه 26 تير 1398 - 10:57
کمیسیون های هیئت دولت >> خاص امور کلان شهرها >> نتیجه جلسه
در جلسه تخصصی کمیسیون خاص امور کلان‌شهر‌های هیئت دولت که به ریاست معاون دبیر کمیسیون سه‌شنبه ۱۸ تیر برگزار شد آیین‌نامه «ساماندهی و ارتقای گردشگری شهری» به درخواست نماینده سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از دستور کار خارج و برای بازبینی به این دستگاه عودت شد.

آیین‌نامه «ساماندهی و ارتقای گردشگری شهری» به خانه بازگشت

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» دستگاه های اجرایی به استناد مصوبه هیئت وزیران، موظف به اجرای اقدامات اجتماعی – فرهنگی در کلان‌شهرها هستند. در این بین سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به منظور تقویت گونه های مختلف گردشگری (مذهبی، سلامت، طبیعت، فرهنگی و ...) در شهرها موظف به تدوین آیین‌نامه مربوط است.

به همین منظور،‌ پیش‌نویس آیین‌نامه «ساماندهی و ارتقای گردشگری شهری» از سوی سازمان مذکور، تهیه و جهت سیر مراحل تصمیم‌گیری به دولت ارائه شد.

آیین‌نامه مورد اشاره پس از طی مراحل بررسی در کمیسیون خاص امور کلان‌شهرها و طرح در کمیته های تخصصی،‌ به درخواست نماینده سازمان پیشنهاددهنده از دستور کار خارج شد تا پیشنهاد مورد تفاهم جدید با همکاری وزارت‌خانه های کشور، نیرو،‌ راه و شهرسازی و سازمان برنامه و بودجه کشور با رعایت مواردی همچون ملاحظه اسناد بالادستی، جلوگیری از تکرار قوانین و مقررات مربوط، قابلیت اجرایی، استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی به همراه تسهیلات و مشوق ها و نیز ضمانت اجرایی احکام، تهیه و مجددا به دولت ارائه شود.

 

گفتنی است جلسه تخصصی کمیسیون خاص امور کلان‌شهرها به ریاست داود آرین معاون دبیر کمیسیون و با حضور نمایندگان وزارت‌خانه های راه و شهرسازی، کشور، نیرو، جهاد کشاورزی، ورزش و جوانان، صنعت،‌ معدن و تجارت، تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی، شورای‌عالی استان ها، سازمان های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و حفاظت محیط زیست روز سه‌شنبه ۱۸ تیر ماه ۱۳۹۸ به میزبانی دفتر هیئت دولت نهاد ریاست جمهوری تشکیل شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: