کد خبر: 52
تاریخ انتشار: يکشنبه 5 ارديبهشت 1395 - 20:17
هیات وزیران به ریاست دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهور تشكيل جلسه داد هیات وزیران به ریاست دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهور تشكيل جلسه داد
هیات وزیران در جلسه امروز خود به ریاست دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهور، گزارش معاونت امور زنان و خانواده از مطالعه ای که درباره مسائل زنان ایران انجام شده است، به هیات وزیران ارایه شد. در این گزارش شناسایی و ریشه یابی مسائل و مشکلات زنان، ارزیابی از عملکرد دولت در این خصوص و خواسته ها و انتظارات آنان مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.
هیات وزیران با توجه به نقش مهم زنان در تحکیم بنیان های خانواده، ضمن حمایت از این نقش تأثیرگذار، بر اولویت حمایت از زنان سرپرست خانوار و زنان در معرض آسیب های اجتماعی تأکید کرد. ایجاد فرصت های مناسب اشتغال و بازار کار، تحصیل و مدیریت، تأمین امنیت اجتماعی و حمایت حقوقی نیز از دیگر محورهای مورد تأکید هیات وزیران بود.
دولت همچنین بررسی پیشنهادهای معاونت امور زنان و خانواده و بسته سیاستی توان افزایی زنان را جهت بررسی دقیق تر به کمیسیون اجتماعی هیات وزیران ارجاع داد.
در ادامه، هیات وزیران با تاکید بر ضرورت حفظ، جمع‌آوري و نگهداری کلیه اسناد فرهنگي، هنري، تاريخي و علمي مكتوب و غيرمكتوب شهدا و ايثارگران دفاع مقدس و انقلاب اسلامي، بنیاد شهید و امور ایثارگران را موظف به تشکیل بانک جامع اطلاع رسانی اسناد و آثار ایثارگران کرد.
بر این اساس، آیین نامه اجرایی قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران به تصویب رسید که به موجب این آیین نامه، 
جمع آوري اسناد و آثار از ایثارگران، صرفاً توسط و از طريق بنياد شهید و امور ایثارگران انجام خواهد شد و دستگاه هاي مشمول موظف به همكاري و هماهنگي با بنياد و تحویل اصل اسناد و آثار گردآوري شده به استثنای اسناد و پرونده های دولتی هستند.
صدور مجوز انجام مذاکره، پیش امضا (پاراف) و امضای موقت اساسنامه پلیس کشورهای عضو سازمان همکاری های اقتصادی (اکوپل) از دیگر مصوبات جلسه امروز هیات وزیران بود.
دولت همچنین برخي از مواد آيين نامه اجرايي قانون حمايت از شركت ها و مؤسسات دانش بنيان و تجاري سازي نوآوري‏ها و اختراعات را اصلاح کرد.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف