کد خبر: 5162
تاریخ انتشار: شنبه 15 تير 1398 - 16:48
کمیسیون های هیئت دولت >> علمی، تحقیقاتی و فناوری >> نتیجه جلسه
در جلسه اصلی کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری هیئت دولت، پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر پرداخت حق الزحمه برگزاری آزمون به کارکنان سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و هم‌چنین ابهامات هیئت وزیران در خصوص آیین نامه اجرایی قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

تصویب پرداخت حق الزحمه برگزاری آزمون به کارکنان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در کمیسیون علمی

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر پرداخت حق الزحمه برگزاری آزمون به کارکنان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بررسی و مورد موافقت اعضا قرار گرفت.

براساس تصمیم کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری، «حق الزحمه کارمندان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور که درخارج از وقت اداری مقرر و افراد خارج از سازمان مذکور که درانجام و برگزاری آزمون های مربوط مشارکت دارند از محل اعتبارات مصوب مربوط سازمان یادشده، پرداخت می شود.

درآمد خدمات آموزشی و فرهنگی که از محل برگزاری دوره‌های آموزشی، آزمون‌ها و سنجش صلاحیت و مهارت افراد که توسط سازمان مذکور اخذ می‌گردد پس از واریز به حساب خزانه بصورت ۱۰۰ درصد تخصیص و به سازمان مذکور برگشت داده می‌شود. این مصوبه جایگزین مصوبه شماره ۱۹۷۲۸۶/ ۴۸۴۰۷ مورخ ۹ /۱۰/ ۱۳۹۱ می‌گردد.»
هم‌چنین، ابهامات مطرح در جلسه ۲۲ خرداد هیئت دولت در خصوص آیین نامه اجرایی قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی در این جلسه مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.
بر همین اساس، اصلاحات مورد نظر اعضای دولت در متن ابلاغیه آیین نامه اعمال خواهد شد.
گفتنی است، مصوبات کمیسیون آماده طرح و تصویب در هیئت دولت بوده و در صورت تصویب در دولت و ابلاغ آن اجرایی خواهد شد.
جلسه اصلی کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری روز چهارشنبه ۱۲ تیر به ریاست دکتر غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و به میزبانی دفتر هیئت دولت برگزار شد.
 
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: